"Суд вніс хаос": експерти про новий поворот у справі "Роттердам+"

На резонансне рішення ВАКС буде подана апеляція

"Суд вніс хаос": експерти про новий поворот у справі "Роттердам+"

Суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник поновила розслідування щодо формули постачання вугілля "Роттердам+". Це рішення суперечить вердикту її колеги, яка місяць тому визнала, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури законно закрили справу влітку. Експерти називають рішення ВАКС безпрецедентним.

Як повідомляє в своєму сюжеті телеканал "Україна 24", суддя Оксана Олійник вважає, що антикорупційний прокурор незаконно закрив справу "Роттердам+". Але її колега суддя Катерина Широка, ще місяць тому була іншої думки.

Суддя ВАКС Широка дійшла висновку про "обґрунтованість та вмотивованість постанови про закриття кримінального провадження", оскільки "не встановлено достатньо доказів для доведення винуватості особи в суді".

Таким чином, в одному й тому самому суді ухвалюють рішення, що суперечать одне одному. Чому так відбувається, не розуміють навіть правники з досвідом.

"В одній і тій самій справі, один і той самий суд не може ухвалювати протилежні рішення. Тобто, неправосудне рішення, яке відбулось вчора, поставило під сумнів взагалі діяльність Вищого антикорупційного суду", - заявив нардеп від "Батьківщини" Валентин Наливайченко.

Читайте також: Нова експертиза щодо "Роттердам+" незаконна — адвокатка пояснила причини

Популярні відео

Суд поставив під сумнів навіть висновки СБУ з Генпрокуратурою. В СБУ також не знайшли збитків, а прокурори підтвердили - розслідувати нічого. Тому новим рішенням суду адвокати здивовані.

"Рішення просто є політичним. Цим рішенням нічого не встановлено. Воно лише внесло хаос в той хаос, що вже був. Це неймовірна ситуація, коли в одному і тому суді різні судді виносять різні рішення", - заявила адвокатка Ірина Одинець.

А ще адвокати вважають, що детективи НАБУ беруть реванш, бо хочуть показати, що 3,5 роки працювали недарма.

"Ми можемо тільки здогадуватися, які були закулісні ігри, щоб отримати це сьогоднішнє рішення. Але ми розуміємо, для чого були зроблені ці дії – щоб довести свою виняткову прерогативу в розслідуванні цієї справи і відновити свої репутаційні втрати, які НАБУ зазнало", - заявила адвокатка Наталія Дригваль.

Читайте також: Незаконна й ганебна — адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Колишній підозрюваний у справі, ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк стверджує, що від самого початку ця справа має лобі:

"Наші антикорупціонери в лапках – радіють. А радіють вони тому, що отримав перемогу Нікопольський завод феросплавів, який, на мою думку, є ключовим двигуном медійної та юридичної кампанії руками НАБУ".

Адвокати кажуть, що на рішення судді Олійник щодо поновлення розслідування буде подана апеляція.

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" через відсутність правдивих і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як за ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила, що були завдані збитки.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Джерело Україна 24 Теги