Отримувачів субсидій в Україні перевірятимуть по-новому: що задумали в Кабміні

У Мінсоцполітики розкрили подробиці нововведення, яке запрацює з нового року

Отримувачів субсидій в Україні перевірятимуть по-новому: що задумали в Кабміні

З нового року в Україні набуде чинності нова процедура перевірки отримувачів субсидій на сплату комунальних послуг.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Читайте також: Отримання субсидій у 2021 році: в Мінсоцполітики зробили уточнення

За його словами, для громадян абсолютно нічого не зміниться, змінюється лише алгоритм проведення перевірки інформації.

"На сьогодні при зверненні частину інформації надає громадянин, заповнюючи заяву і декларацію, а частину орган соцзахисту вже отримує безпосередньо самостійно в порядку обміну даними з фіскальною службою, з Пенсійним фондом, фондом соцстрахування і так далі. Вже після того, як призначено субсидію, Міністерство фінансів, яке відповідальне в державі за проведення верифікації, проводить перевірку через усі існуючі бази даних. З початку наступного року процедура змінюється. Паралельно з органами соціального захисту населення здійснюватиметься перевірка з іншими реєстрами через Міністерство фінансів", - зазначив заступник міністра.

Популярні відео

За його словами, тепер дані про недостовірну надану інформацію від громадян будуть надходити в органи соцзахисту не на етапі отримання субсидії, а перед її призначенням. Це дасть можливість не допустити неправомірних виплат.

Читайте також: Як оформити субсидію: українцям назвали три шляхи

Музиченко додав, що нова процедура не вплине на терміни розгляду документів на отримання субсидій. Він нагадав, що субсидія призначається в десятиденний термін з моменту надходження всіх необхідних документів, а в індивідуальних випадках – до 30 днів.

Також заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи вплине на розмір субсидії підвищення ціни на газ з листопада 2020 року.

Джерело Україна 24 Теги