Зростання долара потрібно пережити - експертка розповіла, що буде з гривнею

Політична експертка Світлана Кушнір вважає, що все буде стабільно, якщо Нацбанк не допустить спекуляцій

Зростання долара потрібно пережити - експертка розповіла, що буде з гривнею

Політична експертка Світлана Кушнір в ефірі каналу "Україна 24" пояснила, з чим пов'язане сьогоднішнє коливання курсу долара. На її думку, "цей період треба пережити".

"Нагадаю минулий рік, коли курс гривні свідомо і примусово знижували. Україна минулого року встановила своєрідний світовий рекорд з ревальвації гривні, але це нам не було на користь, тому що курс гривні насправді і був такий - 26-27 (грн за долар - ред.). Якщо б його відпустили і не давали йому знизитися, може, зараз би ми не так відчували ці коливання і зростання", - сказала Кушнір.

Читайте також: Курс валют в Україні: економіст розповів, чи запасатися доларами

Популярні відео

Експертка пояснила, чому зараз відбувається коливання курсу.

"Зараз долар росте саме тому, що ми в очікуванні, коли від наших аграрних експортерів підуть надходження, тому що у нас сезонно на початку листопада починають збувати і отримувати приплив валюти за рахунок виконання контрактів. Цей період треба пережити, заспокоїтися", - сказала Кушнір.

Читайте також: Економіст розкритикував курс долара в держбюджеті-2021

Проте, на думку експертки, гривня ще буде зміцнюватися за певних умов.

"Взагалі курс у нас коливається і гривня трохи зміцнюється напередодні свят, коли люди дістають свої заощадження і йдуть купувати подарунки. Якщо не буде спекулятивного нагнітання паніки, то до позначки "30" ми не піднімемося. Це якщо Нацбанк не допустить спекулятивних коливань і вливань від великих гравців", - вважає Кушнір.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Тарас Козак розповів, що курс долара в Україні в найближчі місяці триматися в межах позначки 28 грн за долар, незначні коливання курсу валют, які спостерігаються сьогодні, не є ознакою нестабільності економіки.

Джерело Україна 24 Теги