Дії НАБУ знову визнали незаконними - адвокатка про справу "Роттердам плюс"

Законність отримання висновку експертів про заподіяння збитку у справі поставлено під сумнів

Дії НАБУ знову визнали незаконними - адвокатка про справу "Роттердам плюс"

Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) знову вказали на незаконність дій у справі "Роттердам плюс".

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила адвокатка сторони захисту у справі "Роттердам плюс" Наталія Дригваль, коментуючи рішення Окружного адмінсуду Києва визнати недійсними дві довідки НАБУ про розрахунок збитку в справі "Роттердам плюс".

"Ми ініціювали подібний позов, оскільки було абсолютно очевидно, що орган судового розслідування отримав висновки експерта про заподіяння шкоди саме на підставі довідок, складених самими детективами, про наявність шкоди. Саме наявність подібних довідок щоразу використовувалася детективами для того, щоб призначити експертизу й провести власне розслідування, довести власну версію зі збитками", - заявила Дригваль.

Читайте також: Нова експертиза щодо "Роттердам +" незаконна — адвокатка пояснила причини

За її словами, жодна експертна установа не підтверджувала наявність збитків.

"Тому у нас були всі законні підстави звернутися до суду з тим, щоб дії детектива, який по суті виступив експертом і дав власний розрахунок, дійшов до висновку про наявність шкоди, були визнані незаконними. Суд з нами погодився про те, що повноваження експерта не можуть передаватися фахівцю-детективу, по суті, органу обвинувачення, органу судового розслідування. Вони, по суті, підмінили функції експертів, надавши подібного роду довідки", - зазначила вона.

Як пояснила адвокатка, інформація про заподіяння шкоди міститься виключно в цих довідках, і ні в яких інших первинних документах.

"Ми змушені були в черговий раз вказати НАБУ на незаконність їхніх дій... Подібні довідки й дослідження лежать в основі проведення тих експертиз, що були замовлені стороною обвинувачення, де вони нібито отримали висновки про наявність шкоди... Звісно, це підриває й законність отримання висновку інших експертів про заподіяння збитку", - сказала Дригваль.

Читайте також: Незаконна й ганебна — адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" через відсутність правдивих і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як за ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила спричинення збитків.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Своєю чергою Окружний адмінсуд Києва визнав недійсними дві довідки НАБУ про розрахунок формули "Роттердам плюс".

Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозованої гуртової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.

Джерело Україна 24 Теги