Засуха в Україні вплинула - експерт розповіла, що буде з молоком і маслом

Віцепрезидент Асоціації виробників молока розповіла, скільки коштуватимуть молокопродукти в найближчому майбутньому

Засуха в Україні вплинула - експерт розповіла, що буде з молоком і маслом

Молоко в Україні може подорожчати в результаті того, що через погані кліматичні умови піднялися ціни на корм і силос. Надої і прибутковість виробництва молока вже знизилися, і агровиробники можуть підняти ціни. До чого призведе така ситуація, в ефірі каналу "Україна 24" прокоментувала віцепрезидент Асоціації виробників молока Анна Лавренюк.

"Середньозважена ціна на молочну сировину всіх сортів, яка надходить на переробку, до кінця цього року може зрости на 1 грн до 10,6-10,7 грн за кг. Відповідно, ціни на готову продукцію, якщо прогнози справдяться, можуть зрости в розрізі від 2 до 5,5% в залежності від товарної групи. Ціна на молоко в пакеті, плівці, жирністю 2,5% може зрости вже на 1 січня 2021 року орієнтовно на 60 коп. до 23,5 грн за кг. Аналогічно на 2 -2,5% може зрости ціна на сметану", - сказала експерт.

Читайте також: Подорожчання неминуче: названі два продукти, на які підскочать ціни

Популярні відео

За словами Лавренюк, найбільше може подорожчати масло.

"Найбільше у ціні може додати масло, бо це найбільш молокоємний продукт, для виготовлення 1 кг масла необхідно 22-24 кг молока. Його ціна за наступні три місяці, якщо тенденції до поглиблення дефіциту молочної сировини, скорочення поголів'я корів збережуться, може зрости на 5,5% з нинішніх 46 грн за пачку масла жирністю 72-73% до 48-49 грн", - сказала Лавренюк.

Читайте також: В "Слузі народу" зробили гучну заяву щодо цін на продукти

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький розповів, чи варто очікувати дефіциту продуктів через погіршення врожаю.

Джерело Україна 24 Теги