Металурги не витримають навантаження - експерт про підвищення тарифу "Укренерго"

Галузь може втратити конкурентоспроможність, заявив Олександр Каленков

Металурги не витримають навантаження - експерт про підвищення тарифу "Укренерго"

Чергове підвищення тарифу "Укренерго" на транспортування електроенергії завдасть серйозного удару по українській металургії, підприємства галузі стануть неконкурентними.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи відповідну ініціативу Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

"На превеликий жаль, це не перше, а третє підвищення тарифів на транспортування електроенергії. До цього піднімалися тарифи на початку року і влітку. Влітку вони були підвищені зі 150 до 240 грн за МВт-год. Що це означає для металургів? Металурги споживають майже 60% всієї електроенергії в промисловості й чверть споживання всього в країні. Тому тільки за літнє підвищення ми вже заплатили 2,5 млрд грн у розрахунку на рік. Те підвищення, яке передбачається з 12 грудня, змусить нас заплатити ще 2 млрд грн. Те підвищення, яке планується з 1 січня 2021 року - це ще 7,5 млрд грн", - зазначив Каленков.

Читайте також: Енергосистема України дешевша, ніж грузинська - Саакашвілі здивував заявою

Популярні відео

Експерт попередив, що "жодна промисловість світу не витримає такого навантаження, тим більше під час кризи".

"В інших країнах ціни на електроенергію, навпаки, знижуються. Це наші конкуренти, ми не витримаємо боротьби. Єдина можливість вийти з ситуації - зробити так, як наказує, зокрема закон, прийнятий влітку цього року. Уряд за даними НКРЕКП має ініціювати випуск ОВДП, які дозволять погасити ту заборгованість, яка накопичилася. А на наступні періоди закласти кошти з бюджету. Викачуючи гроші з реального сектора, держава заплатить значно більше, ми дисбалансуємо цим ринок", - пояснив він.

Раніше керівник громадської спілки "Розумні електромережі України" Олександр Візір в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому в Україні споживачі переплачують за електроенергію мільярди.

Джерело Україна 24 Теги