Страхування авто: експерт зробив важливе роз'яснення щодо компенсації

Експерт пояснив, що робити, якщо машину підтопило дощем

Страхування авто: експерт зробив важливе роз'яснення щодо компенсації

Автовласники, чиї машини постраждали від підтоплення в результаті сильного дощу, можуть розраховувати на отримання компенсації у двох випадках.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів гендиректор Асоціації страхового бізнесу В'ячеслав Черняховський.

Черняховський зазначив, що сьогодні понад 0,5 млн автомобілів мають поліси КАСКО, але при цьому "багато з них не покриваються за стихійними лихами, власники обирають тільки випадки ДТП".

Читайте також: Вибух у Києві: страховик пояснив, як уберегти майно українців

Також, за його словами, затоплення авто може статися з провини комунальних служб, якщо зливостоки несвоєчасно прочищаються:

"Вони протягом періоду експлуатації забиваються піском, листям, сміттям, і їх чистити треба регулярно, а не раз на рік після зимового періоду".

Популярні відео

За словами експерта, треба розрізняти два моменти компенсації:

"Перший - отримати інформацію і зафіксувати моменти, пов'язані з тим, що не впоралась зливостічна каналізація через те, що була в непридатному експлуатаційному стані. Другий - завжди простіше, ніж з кимось судитися, мати поліс КАСКО, який покриває ці ситуації".

Читайте також: Чи можна застрахуватися від коронавірусу — поради експерта

Черняховський уточнив, що компенсації від комунальних служб можна домогтися, але це потребуватиме дуже багато часу.

"Потрібні показання свідків. Думаю, що комунальні служби не будуть раді виплачувати просто так гроші. Потрібні будуть і виклики відповідних служб, аварійних комісарів, експертів, які це будуть документувати. Потрібні будуть довідки з Гідрометцентру щодо того, який обсяг води випав у цій ситуації, порівняти з тими ДСТУ, які існують, будівельними нормами й правилами зі зливовідводу на дорозі даної категорії. Тільки після цього можна буде запросити їх, коли вони востаннє проводили роботи з розчищення", - пояснив експерт.

Нагадаємо, що в Києві 17 жовтня внаслідок сильного дощу були підтоплені кілька вулиць.

 
Джерело Україна 24 Теги