Як правильно вибрати свіжу рибу: поради покупцям

Недобросовісні продавці часто використовують різні хитрощі

Як правильно вибрати свіжу рибу: поради покупцям

При купівлі риби в магазині або на ринку існує чималий ризик купити несвіжий або неякісний продукт і заробити проблеми зі здоров'ям.

Телеканал "Україна 24" у своєму сюжеті зібрав поради, на що потрібно звертати увагу при купівлі свіжої риби.

Кухар Микита Розумний порадив не купувати рибу біля дороги або на стихійних ринках.

"Часто можна побачити - біля метро люди продають коропів у воді або просто на картонних коробках. Брати там рибу ні в якому разі не можна, особливо влітку... Ви не знаєте, як вона туди їхала, як вона зберігається вночі", - зазначив він.

Читайте також: Як вибрати "правильний" мед: українцям дали поради

Розумний попередив, що недобросовісні продавці дуже часто вдаються до хитрощів.

"У першу чергу в риби пропадають очі, потім вже зябра. Тобто вони повинні бути прозорими й блискучими. Якщо ви бачите рибу без очей, значить, з нею щось не так. Якщо продають філе - понюхайте його. Якщо риба несвіжа, цей аромат ви ні з чим не переплутаєте. Але є випадки, коли філе можуть промити оцтом або хлором", - розповів він.

Купуючи рибу, необхідно обов'язково її понюхати. Якщо продукт неприємно пахне або не має запаху зовсім, це може свідчити про несвіжість.

Також експерт зазначив, що купувати мариновану, в'ялену, засушену або копчену рибу може бути небезпечно.

Популярні відео

Своєю чергою мешканка Києва Наталія, рибалка з 40-річним стажем, в ефірі телеканалу "Україна 24" радить вибирати тільки живу рибу.

"Якщо говорити про нюанси, ця риба не повинна бути хворою, не повинна бути в виразках. Стан обробленої риби оцінити складніше. Очі, зябра, стан луски й ще запах - основні критерії... Перша порада, коли приходите на ринок за рибою - підходячи до прилавка, оцініть ситуацію, щоб не було поганого запаху", - розповіла вона.

Читайте також: Інфляція в Україні: названо продукт, який подорожчає найбільше

Раніше виконавчий директор "Союзу споживачів України" Максим Несміянов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як правильно вибрати масло в магазині.

Джерело Україна 24 Теги