Опитування Зеленського: експерт розкритикував вільну економічну зону на Донбасі

Загід Краснов нагадав схожий досвід з минулого

Опитування Зеленського: експерт розкритикував вільну економічну зону на Донбасі

Одне з найбільш обговорюваних питань від президента Володимира Зеленського, на які українці дадуть відповідь під час виборів 25 жовтня, — створення вільної економічної зони на Донбасі. Цю ідею прокоментував лідер організації "Громадська сила" Загід Краснов в ефірі каналу "Україна 24".

"У мене двояке ставлення. Завданням президента було розвинути економічно цю зону, яка сьогодні знаходиться в скрутному становищі. Але як це буде виконано... Я хочу нагадати, що при губернаторі Януковичі за часів президента Кучми Донецька область вже була вільною економічною зоною, але це нічого не дало. Чому? Тому що люди заробляли гроші та забирали в офшори. У податковій не контролювали прибуток.

Було б правильно, якби можна було контролювати - щоб ані копійки прибутку не йшло, щоб прибуток повністю йшов на розвиток підприємств, які знаходяться у ВЕЗ, тоді це був би позитивний момент", — сказав він.

Читайте також: На вагах є два варіанти — радник Зеленського про питання щодо Донбасу

Популярні відео

При цьому Краснов вважає, що мінусів у ВЕЗ зараз більше.

"Але при нашій податковій системі це неможливо. Вийде така ситуація негативна. Люди там відкриють підприємства, де вартість товару буде нижча, ніж на решті України, тому що вони будуть звільнені від податків, отримають пільгові кредити й таке інше. А через знижені ціни ці підприємства будуть демпінгувати. Неважливо, де буде ВЕЗ, в якій області. У підприємств зони буде можливість знищити будь-яке підприємство поза зоною", — сказав він.

Читайте також: Друге питання від Зеленського - політолог розповів, чи потрібна економічна зона на Донбасі

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував п'ять запитань, на які українці дадуть відповідь під час Всеукраїнського опитування 25 жовтня. Запитання такі.

1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих?
5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

Джерело Україна 24 Теги