Підвищення пенсійного віку: експерт пояснив, чого хочуть в Раді

У Верховній Раді хочуть підвищити вік виходу на пенсію

Підвищення пенсійного віку: експерт пояснив, чого хочуть в Раді

Пенсійний вік в Україні потрібно підвищити, щоб українці встигли набрати необхідний страховий стаж, заявила голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова. Ситуацію прокоментував експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б сказав, що ця заява перебільшує. Це робиться для того, щоб підготувати громадську думку до введення пенсійної накопичувальної системи з 2021 року. Інша справа, який це буде варіант накопичувальної системи. Якщо той, який пропонує пані Третьякова, — на основі приватних страхових компаній, приватних фондів зі слабким державним регулюванням — то є загроза, що вони з часом можуть перетворитися в одну велику фінансову піраміду. Якщо це робити під державним врегулюванням - це інша справа", — сказав він.

Читайте також: В "Слузі народу" розповіли, кому з українців не світять пенсії

Популярні відео

Експерт зазначив, що підвищення пенсійного віку — це розв'язання проблем з бюджетом коштом пенсіонерів.

"А взагалі, такі заяви можуть бути частково від нерозуміння природи надходжень до Пенсійного фонду. Пан Шмигаль заявив, що доведеться збільшувати податки. А я хотів би запитати, яке відношення податки мають до пенсій. Адже пенсії виходять з Єдиного соціального внеску, який є не податком, а страховим внеском, у нас в Україні пенсійне страхування, а не за рахунок податків. Потрібно робити все, щоб поступово зарплати українців збільшувалися.

Є проблеми, є дефіцит бюджету Пенсійного фонду. І чиновники не бачать нічого кращого, ніж розв'язання проблем Пенсійного фонду коштом самих пенсіонерів. Зробити більш жорсткими умови отримання пенсії, щоб тих, хто претендує на пенсійні виплати, стало значно менше. Найпростіший шлях це зробити — тупо, вибачте, підняти пенсійний вік. Тоді, зрозуміло, різко зменшиться кількість тих, хто виходить на пенсію", — сказав він.

Читайте також: Не у всіх вийде — економіст про умову виходу на пенсію

Нагадаємо, зараз в Україні можна вийти на пенсію в 60, 63 і 65 років. Для того, щоб стати пенсіонером у 60, необхідно мати не менше 27 років страхового стажу.

Раніше в "Слузі народу" пояснили, чому в українців маленькі пенсії.

 
Джерело Україна 24 Теги