Потрібно почати з НАБУ — економіст про скандальну справу з енергетики

Борис Кушнірук розповів, чи потрібно притягати до відповідальності за неправдиві дані експерта НАБУ

Потрібно почати з НАБУ — економіст про скандальну справу з енергетики

 У ДБР заявили, що експертка НАБУ дала завідомо неправдиві дані у справі "Роттердам+". Проти Ірини Педь відкрили кримінальне провадження, їй загрожує 5 років позбавлення волі. Ситуацію прокоментував економіст Борис Кушнірук в ефірі каналу "Україна 24".

"Починати треба зі слідчих, з детективів НАБУ. Це не рідкість для правоохоронної системи — якщо вони не можуть отримати необхідний їм результат, який в їхньому уявленні є правильним, то використовують підставних свідків і підставних експертів. Тому в першу чергу потрібно ставити питання, в якій мірі самі детективи НАБУ діяли відповідно до закону. Те, що вони замовили й оплатили експертизу вже після закриття справи, вже само по собі є порушенням.

Також вони залучили експерта, який готовий підписати що завгодно. Була б непогана історія, якби так сталося (експертка понесла покарання — ред.), тому що безвідповідальність людей, які можуть ось так просто ставити свої підписи, повинна каратися. Але все одно в першу чергу я б почав з НАБУ", — сказав він.

Читайте також: Нова експертиза щодо "Роттердам +" незаконна — адвокатка пояснила причини

Популярні відео

Також експерт відповів на запитання, чи не підставили детективи НАБУ експерта спеціально.

"Ні. Їм був потрібен висновок, який би підтвердив правомірність їхній дій. Але, по-перше, вони діяли вже після закриття справи. Тобто тут питання формально-процедурних моментів і використання державних коштів. По-друге, саме для таких справ і з'являються подібні експерти та свідки", - сказав він.

Це апогей порушення закону — адвокатка про резонансну справу з енергетики

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" за відсутності правдивих і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила спричинення збитків.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозованої гуртової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.

Джерело Україна 24 Теги