Справа "Роттердам+": експертці НАБУ загрожує 5 років

Дані, наведені експерткою, вводять в оману суд, заявляє адвокатка

Справа "Роттердам+": експертці НАБУ загрожує 5 років

Експертці НАБУ Ірині Педь, яку пов’язують зі справами Януковича і яка єдина з українських та міжнародних фахівців надала висновок, що формула «Роттердам+» нібито завдала державі збитків, загрожує 5 років за ґратами. Відносно неї відкрили кримінальне провадження, свідчать дані Держбюро розслідувань.

За словами адвокатки Наталії Дригваль, наведені дані завідомо неправдиві й вводять в оману суд.

«Це не має ніякого відношення до законних джерел доказів. Оскільки, по-перше, проведено поза термінами досудового розслідування. По-друге, дуже цікавим є механізм, як експерти все-таки отримують у рідкісних випадках висновки про наявність шкоди. Жодна державно-експертна установа не змогла підтвердити незаконність формули «Роттердам+» і не змогла підтвердити, знову ж, заподіяння шкоди», - заявила Дригваль.

Читайте також: Нова експертиза щодо "Роттердам +" незаконна — адвокатка пояснила причини

Популярні відео

Читайте також: Незаконна й ганебна — адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" за відсутності правдивих і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила спричинення збитків.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозованої гуртової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.

 
Джерело Україна 24 Теги