Гучна заява прем'єра про пенсії: ексміністр розповів, як допомогти українцям

Андрій Рева розповів, у чому проблема з наповненням Пенсійного фонду в Україні

Гучна заява прем'єра про пенсії: ексміністр розповів, як допомогти українцям

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе платити пенсії. Цю заяву прокоментував ексміністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі каналу "Україна 24".

"По суті він (Шмигаль - ред.) розписався не в банкрутстві Пенсійного фонду в майбутньому, а у своєму власному. Завдання уряду полягає в тому, що якщо ви бачите якісь загрози, починати щось робити для того, щоб їх уникнути. Якщо він бачить загрозу того, що через 15 років Україна не зможе платити пенсії, то він мав собі поставити питання, в чому проблема. Відповідь він дає просту: тому, що у нас демографія погана", — сказав він.

Читайте також: Нова система пенсій в Україні — в Кабміні назвали два важливих нюанси

Рева розповів, що, на його думку, держава повинна зробити для забезпечення пенсіонерів.

"Я хочу нагадати, що не потрібно у два рази збільшувати податки, щоб на теперішньому рівні підтримувати пенсіонерів через 15 років. Потрібно підіймати зарплату людям, тому що утримання пенсіонерів йде коштом відрахувань з зарплати. І якщо ви хочете збільшити кількість грошей в Пенсійному фонді — не потрібно підвищувати відсоток платежу, збільште зарплату", — сказав ексміністр.

За його словами, люди не йдуть до недержавних пенсійних фондів, тому що їх результати плачевні за 20 років існування.

Читайте також: Моя родина не виживе — нардепка про розмір пенсій в Україні

Нагадаємо, днями прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час лекції в університеті "Львівська політехніка" розповів, що через 15 років пенсіонерів в Україні стане занадто багато - вдвічі більше працюючого населення, - і держава буде не в змозі їх забезпечити.

Джерело Україна 24 Теги