Нова система пенсій в Україні — в Кабміні назвали два важливі нюанси

Микола Шамбір розповів, звідки можуть взятися кошти для розвитку пенсійної системи

Нова система пенсій в Україні — в Кабміні назвали два важливі нюанси

Радник голови Мінсоцполітики Микола Шамбір розповів в ефірі каналу "Україна 24", що потрібно для розвитку солідарної пенсійної системи.

"Говорити про накопичувальну систему пенсій треба, і її треба запускати, але запускати обережно. Якщо ми запустимо на всю когорту працюючих, звичайно, кошти, можна сказати, пропадуть. Якщо ми будемо запускати обережно, то ми можемо розвинути цю систему й розвивати фондовий ринок. 

Якщо ми говоримо про розвиток пенсійної системи, то ми повинні розуміти, що солідарна система є основою, і до неї можна долучати накопичувальну та інші системи. Але для того, щоб розвивати солідарну систему, є два основні постулати", — сказав він.

Читайте також: Пенсіонерам обіцяють регулярні доплати: у "Слузі народу" повідомили деталі

Популярні відео

Шамбір пояснив, які постулати маються на увазі.

"Перше питання – це тіньова зарплата й зайнятість. Тут у нас джерело того, що якщо ми будемо платити внески, будемо платити податки, то будемо щось мати – інакше нічого не буде. І друге питання, це знову ж таки одне із питань тіньової зарплати, це підняття самої зарплати. Підіймається мінімальна зарплата – підіймається середня зарплата, підіймаються відповідно внески до пенсійного фонду – це є джерело для пенсій", — сказав він.

Раніше нардепка з фракції "Слуга народу" Олена Шуляк розповіла, що українці не можуть гідно жити на середню пенсію.

Джерело Україна 24 Теги