Нові пенсії випробують на окремих громадянах - експерт про гучні плани Кабміну

Впроваджуючи нову накопичувальну систему в кризовий період, Україна ризикує, вважає Андрій Павловський

Нові пенсії випробують на окремих громадянах - експерт про гучні плани Кабміну

Нова пенсійна система, анонсована Кабінетом міністрів, діятиме не для всіх категорій громадян.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський.

"По-перше, не відразу і не для всіх (буде впроваджена система - ред.). Наскільки я розумію, мова йде про законопроєкт, там йдеться про так звані професійні накопичувальні фонди, і вони будуть стосуватися тільки тих людей, які працюють на шкідливих виробництвах. Поки що немає законопроєкту, який би вводив обов'язкову державну накопичувальну систему для всіх громадян. І знову-таки там буде йти мова про тих, хто молодше 35 років..." - сказав експерт.

Читайте також: Пенсіонерам обіцяють регулярні доплати: у "Слузі народу" повідомили деталі

Популярні відео

Павловський вважає, що спочатку буде "тестування" на окремих громадянах.

"Спочатку протестують на професійних системах для окремих категорій людей, яких не так вже й багато, і потім, якщо буде вдало, впровадять для інших", - сказав Павловський.

Також він звернув увагу на ризики введення накопичувальної системи в умовах кризи.

"Потрібно відзначити, що тут є багато застережень і загроз. Наприклад, представники МВФ, Світового банку неодноразово писали керівникам України, щоб вони не поспішали в умовах війни й економічної кризи запроваджувати накопичувальну пенсійну систему, тому що досвід тих же східноєвропейських країн, які це робили під час кризи 2008 року, показує, що ці системи можуть перетворитися в одну велику фінансову піраміду. Щоб вони були успішні, потрібно, щоб прибутковість на цих накопичувальних рахунках хоча б на 3% перевищувала середній рівень інфляції по країні", - сказав Павловський.

Читайте також: Діра буде зростати — ексміністр про тривожну ситуацію у Пенсійному фонді

Зазначимо, що Кабінет міністрів планує об'єднати солідарну й накопичувальну пенсійні системи та ввести додатковий внесок для працівника. На перших етапах роботи із зарплати співробітника будуть вираховувати 2% і відкладати суму на рахунок. У підсумку, за словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, люди, які вийдуть на пенсію, отримуватимуть вищі виплати.

Джерело Україна 24 Теги