Людям віддадуть землю: у Зеленського назвали термін

Разом з правом на землю буде посилена відповідальність за користування нею, заявив Лещенко

Людям віддадуть землю: у Зеленського назвали термін

Голова Держгеокадастру України та уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, коли об’єднані територіальні громади отримають землю у власність.

«Новоствореним громадам (після виборів 25 жовтня – ред.) треба буде ухвалювати історичне рішення, ці громади в особі депутатів і голів ОТГ повинні будуть прийняти від Держгеокадастру за актом прийому/передачі всі землі державної форми власності поза межами населених пунктів у комунальну власність. Вони будуть зобов’язані зареєструвати відповідні земельні ділянки і стати повноцінними розпорядниками, господарями на своїй землі, і вони будуть нести повну відповідальність за всі рішення, які будуть прийматись ними щодо земельних питань», - зазначив Лещенко.

Читайте також: Громадам віддадуть ліси й ріки - новий законопроєкт про землю

Популярні відео

Він також розповів про зловживання, які відбуваються на місцях, та як з цим борються.

«(Ми боремося зі зловживаннями - ред.) шляхом забезпечення контрольно-наглядової функції Держгеокадастру, враховуючи, що в багатьох громадах є проблема нецільового використання земельних ділянок. Ідеться про сінокоси і пасовища, прибережні смуги, землі заповідного фонду. Ми для цього посилили норму відповідальності за нецільове використання, яка з 2007 року не переглядалася. Ми втричі збільшили штрафи через постанову Кабміну – до 8 тис. грн. Разом із правом розпорядження землями ми посилюємо правову відповідальність за використання таких земель», -заявив чиновник.

Читайте також: Референдум щодо ринку землі: у Зеленського озвучили позицію

Популярні відео

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 28 квітня 2020 року підписав закон про відкриття ринку землі, який Верховна Рада ухвалила 31 березня.

Джерело Україна 24 Теги