Це політичне рішення — експерт розповів, що буде з ціною на газ

Юрій Корольчук розповів, що відбувається з цінами на газ в Україні

Це політичне рішення — експерт розповів, що буде з ціною на газ

Газ в Україні дорожчати не буде — в "Нафтогазі" пообіцяли, що після двомісячного зростання ціни на газ залишаться на теперішньому рівні. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу" Україна 24 "член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Мені здається, це відверто політичне рішення. У Європі газ дорожчає, і зараз ціна на газ в Україні мала б зрости. Я вважаю, що це такий крок, щоб не хвилювати українців перед виборами, щоб вони не були критично налаштовані. Я навіть не сумніваюся, що в листопаді цю ціну приплюсують", — сказав він.

Читайте також: Як українців змусили платити за газ більше: розкрито схему

Популярні відео

За словами експерта, якби ринок газу дійсно працював, то для споживачів газ коштував би менше.

"Проблема в тому, що ми прив'язані до європейського газу, і "Нафтогаз" відповідно формує ціну. Але я б на інше звернув увагу: "Нафтогаз України" є оператором і власником компанії "Укргазвидобування", яка видобуває весь газ, що йде на потреби населення і теплокомуненерго. Це 14,5 млрд кубометрів.

За умовами ринку газу, який запрацював з 1 серпня, весь цей газ мав би продаватися на біржі, аукціоні й так далі. І всі компанії-постачальники б могли його купувати. Тоді б формувалася ринкова ціна, і вона була б меншою, ніж європейський газ, тому що було б відсутнє транспортне плече. У підсумку економія для людей, які витрачають 1,5 тисячі кубів на сезон, була б в районі 2 тисяч гривень", — сказав він.

Раніше нардеп Юрій Камельчук заявив, що в партії "Слуга народу" не виключають можливості списання боргів за газ для певних категорій людей.

Джерело Україна 24 Теги