Досить злиднів: економіст назвав два способи врятувати бюджет країни

Андрій Длігач заявив, що країні потрібно жити за коштами

Досить злиднів: економіст назвав два способи врятувати бюджет країни

Державний бюджет на 2021 рік не відповідає можливостям української економіки, заявив економіст Андрій Длігач в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Вже на поточний момент у нас занадто роздутий дефіцит. Країна повинна навчитися жити за тим, скільки насправді заробляє. Ми не можемо й далі робити нібито соціальний бюджет, продовжуючи українські злидні. Єдиний шлях для України — зрозуміти, що бюджет формується виходячи з економіки, а економіка — з бізнесу. І уряд повинен дати можливість бізнесу розвиватися, а не збільшувати податкове навантаження, скорочуючи бізнес-інвестиції в країні, що в кінцевому підсумку призводить до скорочення зарплат і пенсій", — сказав він.

Читайте також: Зарплати в Україні зростуть, але є нюанс — експерт про бюджет

Популярні відео

Експерт розповів, як країна може створити умови для зростання економіки.

"Потрібно розірвати це коло і нарешті не розповідати казки про збільшення мінімальної зарплати або прожиткового мінімуму, що призводить до розгортання інфляції та скорочення бізнесу. Держава повинна вкладати — лібералізувати податки, створюючи умови для розвитку бізнесу і входу нового іноземного бізнесу, і саме це допоможе збільшити економіку і зарплати.

Є перший шлях покриття дефіциту — скорочення витрат. Держава може оптимізувати свої витрати на приблизно 100 млрд гривень. Можна скоротити соціальні виплати, провівши їх верифікацію, можна знайти великий рівень корупції в цій сфері. Другий шлях — збільшення надходжень до бюджету. Це питання не тільки податкової та митниці, де надвисокий рівень корупції, а й те, що вже кілька років пропонують експерти: замінити чинний податок на прибуток новим податком — на виведений капітал, що в перший рік призведе до скорочення надходжень на близько 15-20 млрд гривень, але в наступних роках надходження збільшаться на десятки мільярдів гривень", — сказав він.

Раніше ексвіцепрем'єр, бізнесмен, громадський діяч Борис Колесніков пояснив, як бути з боргами України перед МВФ.

 
Джерело Україна 24 Теги