Доля цін в Україні у руках НБУ – економіст назвав два варіанти

Павло Кухта розповів, яким буде курс долара і від чого залежить зростання цін

Доля цін в Україні у руках НБУ – економіст назвав два варіанти

Яким буде курс долара найближчим часом, розповів керівник з політичних питань Київської школи економіки Павло Кухта в ефірі каналу "Україна 24".

"Найімовірніше курс долара буде стабільним до кінця року. І навіть наступного року, якщо не станеться або нової кризи у світі, тоді економіка країни може впасти і курс валюти теж; або якщо не буде зроблено грубих помилок в нашій політиці, зокрема у стосунках з МВФ. Тобто якщо ми не розірвемо програму з МВФ тощо. Якщо буде збережена більш-менш стабільність, вище 30 грн курс не піде", — сказав він.  

Читайте також: Курс долара до кінця року і в 2021-му: економіст дав прогноз

Популярні відео

Читайте також: Ціни на продукти змінилися через курс: журналістка розповіла подробиці

Експерт також спрогнозував, як змінюватимуться ціни зі зміною курсу долара.

"Це все залежатиме від курсу НБУ. Тут у нас є така собі виделка, тобто вони обиратимуть, як можна діяти. Інфляція зараз у нас близько 2%. Мета НБУ – 5%. Ті розрахунки, які покладені під бюджет – більше ніж 7%. Відповідно, НБУ може або фактично погодитись з тим, що йому зараз нав’язує уряд, і тоді ціни зростатимуть і це вдарить по кишенях українців. Або НБУ з цим не погодиться, триматиме інфляцію під контролем, більш стрімкого зростання цін не буде, але тоді будуть проблеми з виконанням бюджету у тому вигляді, в якому його зараз подали", — сказав він.

Раніше депутат Сергій Лабазюк розповів, що може спровокувати стрибки курсу валют.

Джерело Україна 24 Теги