Справу "Роттердама +" остаточно закрито: адвокат повідомила деталі

Формулу розрахунку вартості вугілля виправдали у Вищому антикорупційному суді

Справу "Роттердама +" остаточно закрито: адвокат повідомила деталі

Справу за формулою "Роттердам +" остаточно закрито, формулу виправдали у Вищому антикорупційному суді 24 вересня. Ситуацію прокоментувала адвокатка Наталія Дригваль в ефірі каналу "Україна 24.

"Рішення Вищого антикорупційного суду свідчить, що рішення прокурора про закриття кримінального провадження було законним і обґрунтованим. Прокурор у своєму рішенні послався на сукупність наступних обставин. Те, що в ході проведення досудового розслідування, яке тривало впродовж року з моменту оголошення підозри винним особам, а за фактом три з половиною роки, орган досудового розслідування не тільки не знайшов доказів винуватості, а й дійшов протилежних висновків: що у цій справі відсутній склад злочину.

Це стало підставою для того, щоб говорити, що всі можливі заходи про доведення винуватості вичерпані. Були використані максимальні терміни досудового розслідування. Це в сукупності говорило про законність рішення про закриття кримінального провадження", — сказала вона.

Читайте також: Вона й не могла закінчитися вдало — юрист про резонансну справу щодо енергетики

Популярні відео

Адвокатка зазначила, що ця справа також мала репутаційні наслідки.

"За час проведення досудового розслідування репутаційні втрати дуже сильно мали місце щодо компанії ДТЕК, оскільки необґрунтовані підозри в тому, що компанія була зацікавлена у впливі на державного регулятора, позначилися на фінансовому становищі компанії. Тут вступили в протидію репутаційні чинники, що стосуються діяльності НАБУ. Зіткнення інтересів компанії та правоохоронців викликали суспільний резонанс", — сказала вона.

Читайте також: Незаконна й ганебна - адвокатка про справу проти формули "Роттердам+"

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" за відсутністю достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитку.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозованої оптової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.

Джерело Україна 24 Теги