Громадам віддадуть ліси й ріки - новий законопроєкт про землю

Глава відомства звернув увагу на те, що раніше питання розподілу землі між органами місцевої влади не були вирішені

Громадам віддадуть ліси й ріки - новий законопроєкт про землю

Землевпорядна система буде приведена до єдиного стандарту, і всі земельні ресурси, аж до лісів і водойм у структурі об'єднаних територіальних громад, будуть передані в їх користування.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів глава Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко, коментуючи колізії, які виникають під час розподілу земель між органами місцевої влади, що не увійшли до ОТГ, і створеними ОТГ.

"Система була заснована на популізмі, потрібно це переглядати. Уявіть собі, що є ОТГ, значить, ми вам віддаємо землю, а якщо говоримо про місцеве самоврядування, то ми вам не віддаємо, тому що ви не хочете об'єднуватися в громади. Це була дискримінаційна історія, яка породила велику кількість конфліктів", - сказав Лещенко.

Читайте також: Закон про ринок землі захищає інтереси українців – депутат

Популярні відео

Глава Держгеокадастру привів як приклад наступну ситуацію.

"Є село, яке не увійшло в громаду, а через дорогу громада, у якої є право розпоряджатися (землею - ред.), а у села немає. І Держгеокадастр за рамками кордонів такого села що хоче, те й робить з цією землею", - сказав Лещенко.

Читайте також: Референдум щодо ринку землі: у Зеленського озвучили позицію

Глава Держгеокадастру зазначив, що незабаром буде прийнято закон, який ліквідує подібні колізії.

"...Не буде кострубатої системи, де тільки ОТГ і органи місцевого самоврядування. У нас єдина система координат, тобто всі структури в рамках ОТГ, і земельна децентралізація передбачає передачу земель громадам, і паралельно ми приймемо закон №2194 (про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин - ред.), який у першому читанні пройдений у Верховній Раді, - ліс, вода, лісосмуги, все, що є в рамках громади, передається громаді", - сказав Лещенко.

Лещенко впевнений, що "чиновник у Києві або області зробить більше зловживань, аніж громада", оскільки люди на місцях краще розуміють проблематику. За його словами, відповідно до закону земельні рішення будуть прийматися безпосередньо громадами, місцевими депутатами, не менше 2/3 голосів від колегіального складу. Самі ОТГ виступають за ухвалення такого закону.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 28 квітня 2020 року підписав закон про відкриття ринку землі, який Верховна Рада прийняла 31 березня.

Джерело Україна 24 Теги