Небажаний сценарій - у Зеленського відповіли, що буде, якщо МВФ не дасть грошей

Олег Устенко закликає не панікувати й не позичати де попало

Небажаний сценарій - у Зеленського відповіли, що буде, якщо МВФ не дасть грошей

Якщо Україна не отримає черговий транш Міжнародного валютного фонду в 2020 році, це загрожує секвестром бюджету.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко, відповідаючи на запитання, що робити, якщо траншу МВФ в кінці року не буде.

"План "Б" завжди існує в будь-якій країні. Якщо у тебе немає чим фінансувати з державного бюджету, то ти або робиш секвестр бюджету, або на наступний рік переносиш частину витрат, які стоять на цей рік", - сказав економіст.

Читайте також: Україна легко може відмовитися від кредитів МВФ - Гордон назвав умову

Популярні відео

Устенко назвав таку ситуацію "небажаним сценарієм" і застеріг від панічних настроїв.

"Зрозуміло, що ти повинен виконати всі свої соціальні зобов'язання. Їх закриваєш, а капітальні витрати переносиш на майбутні періоди часу. Але це вкрай небажаний сценарій. Так само як і вкрай небажаний сценарій - намагатися панікувати й позичати гроші, скільки дадуть", - сказав Устенко.

Читайте також: Завершення співпраці з МВФ не світить – нардеп розповів, скільки винні українці

Зазначимо, що Міністерство фінансів України планує отримати черговий транш МВФ до кінця цього року. Разом з тим, на думку аналітиків інвестбанку Morgan Stanley, отримання траншу в цей період сумнівне, оскільки залишається багато невирішених питань.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" нардеп з фракції "Слуга народу" Олександр Качура заявив, що Україна не повинна занадто покладатися на транші Міжнародного валютного фонду.

Джерело Україна 24 Теги