Подорожчання бензину в Україні: експерт пояснив причину

Інформація впливає на ринок пального більше, ніж економічна складова, зазначив Сергій Сапегін

Подорожчання бензину в Україні: експерт пояснив причину

В Україні держава дуже слабо контролює ринок пального, що дозволяє учасникам ринку маніпулювати цінами на бензин.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" директор науково-технічного центру "Психея" Сергій Сапегін, коментуючи подорожчання бензину в Україні.

"На ціни впливають зовнішні фактори й внутрішні. Якщо казати про зовнішні, то, на мій погляд, головний - це асиметрія інформації. Учасники ринку мають різну інформацію про ціноутворення. Це допомагає окремим учасникам маніпулювати цінами", - пояснив експерт.

Читайте також: Впливає інфляція - економіст розповів, чи стануть багатшими українці у 2021 році

Популярні відео

За його словами, зараз інформація впливає на ринок пального "більше, ніж, наприклад, економічна складова, якість пального тощо".

Сапегін додав, що "чутки, домисли або очікування більше впливають на ціни, аніж економіка постачання нафти, її переробка і продаж нафтопродуктів". Також він виділив чинники подорожчання, пов'язані з державою:

"Оскільки держава погано розуміється на тому, що відбувається на ринку, компанії мають можливість маніпулювати чинниками підвищення цін і мати надлишкову маржу – продавати за завищеними цінами. Держава, на жаль, дуже слабо контролює й управляє цим ринком".

Читайте також: В Україні зміняться ціни на вживані авто із США: чого чекати

Нагадаємо, що в Україні деякі продукти подорожчали через коливання курсу долара.

Джерело Україна 24 Теги