Ціни почали зростати - експерт про те, що відбувається на ринку оренди житла

Член Асоціації фахівців з нерухомості розповів, що ринок оживає завдяки студентам, які не можуть оселитися в гуртожитки

Ціни почали зростати - експерт про те, що відбувається на ринку оренди житла

Карантин вплинув на ринок оренди нерухомості в негативну сторону, але ситуація поступово повертається до нормального стану.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав член Асоціації фахівців з нерухомості Сергій Курганов.

"З початку карантину ціни на нерухомість просіли, попит зменшився, але все повертається майже на той же рівень, який був до карантину. Є активність не тільки в бізнес-середовищі, а й серед студентів, тому що багато гуртожитків при навчальних закладах не відкрилося, і є попит на оренду нерухомості для студентів. Є тенденції переходу вишів на дистанційне навчання, але люди залишаються в Києві й наймають квартири. Баланс на сьогодні залишається", - сказав експерт.

Читайте також: Є один жвавий сегмент — експерт про те, в яке житло вкладати гроші

За словами Курганова, в орендодавців у пріоритеті тривалі терміни здачі житла в оренду.

"Більшість власників не погоджуються на короткий термін оренди, а якщо погоджуються, то помісячна плата значно вища. Якщо укладати договір на два-три місяці й на рік - на рік буде дешевше. Зараз є спеціальні пропозиції, що на перші два-три місяці ціна нижча, а після Нового року може піднятися залежно від квартири та її розташування", - сказав Курганов.

Читайте також: Доступне житло для українців: економіст назвав головну проблему іпотеки

Також експерт звернув увагу на шахрайські схеми оренди.

"Третина (повідомлень про оренду житла - ред.) - це фейки й пустушки, які використовують для того, щоб залучити потенційного орендаря, тому що об'єкти неіснуючі, якось потрібно залучати, рекламувати. Це низькі ціни, казкові умови оренди - це шахрайські схеми", - сказав Курганов.

Нагадаємо, раніше президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що ринок кредитів на житло пожвавиться восени.

Джерело Україна 24 Теги