Відновлення Донбасу: економіст пояснив, чи спрацює план Фокіна

Проблема регіону значно складніша, вважає Борис Кушнірук

Відновлення Донбасу: економіст пояснив, чи спрацює план Фокіна

У питанні відновлення Донбасу створення вільної економічної зони не вирішить всіх проблем регіону.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Борис Кушнірук, коментуючи відповідну ідею заступника глави української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Вітольда Фокіна.

"На мій погляд, проблема відновлення життєдіяльності регіону значно складніша і включає в себе безліч проблем, починаючи з екологічних і завершуючи тим, що там є багато людей пенсійного і передпенсійного віку, які фактично вже не мають можливості працювати... Потрібно вирішити комплекс завдань, і я не впевнений, що їх можна вирішити за рахунок вільної економічної зони", - пояснив Кушнірук.

Читайте також: "Основна проблема – Росія": Мінсоцполітики про пенсії для Донбасу

Популярні відео

Економіст зазначив, що максимально сприятливі інвестиційні умови потрібно створити не тільки на Донбасі, але й по всій країні, "щоб не виникали перекоси, намагання гратися з різними податковими режимами".

"По-друге, якщо ми хочемо залучати туди якісь інвестиції, підприємства, в яких була б зайнята велика кількість людей, то саме під ці підприємства можуть даватися додаткові податкові пільги, пов'язані зі сплатою за землю, сплатою ЄСВ, щодо податку на виведений капітал також може бути максимальна ставка знижена і так далі. Має бути комплексний режим, але не під якусь територію, а під конкретні підприємства з конкретними інвестиціями конкретних напрямків, де ми розуміємо, як ці інвестиції сприятимуть розвитку й відновленню ділової активності в регіоні", - розповів він.

Читайте також: Експерт пояснив несподівану пропозицію Кравчука щодо Донбасу

Раніше заступник глави української делегації в ТКГ по Донбасу Вітольд Фокін запропонував організувати вільну економічну зону на Донбасі, а також оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів. Також Фокін хоче бачити на Донбасі миротворців ООН

Джерело Україна 24 Теги