Це ризиковано — банкір назвав головний недолік держбюджету-2021

Сергій Фурса розповів про небезпечну тенденцію в проєкті держбюджету

Це ризиковано — банкір назвав головний недолік держбюджету-2021

Проєкт бюджету на 2021 рік є ризикованим, заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24".

"Найбільша проблема цього бюджету, чому він здається дуже популістським, — це високий дефіцит. Шість відсотків ВВП дефіцит бюджету, і це погана новина. Це збільшує боргове навантаження і розбалансує державні фінанси. У нас два роки поспіль — цей і наступний — дефіцит бюджету вдвічі, втричі більший, ніж минулі роки. Це дуже ризиковано, тому що до цього ми знижували боргове навантаження на країну — причому істотно, — а зараз ми збільшуємо його. Так востаннє ми робили в 12-13 році", — сказав він.

Читайте також: Грошей на всі потреби Пенсійного фонду не вистачить - ексміністр про держбюджет-2021

Популярні відео

Фурса пояснив, що основна проблема приховується в борговому навантаженні на бюджет.

"Боргова частина зменшувалася до 2020 року. У 2020 рік ми увійшли з рівнем боргу до ВВП 50%. А у 2017 році у нас було 80%, тобто знизили майже вдвічі поточного року. Дефіцит бюджету 7,5%, а до цього був два, два з чимось. Цього року в кінці ми очікуємо цифру 65 — було 50, стало 65. Тож ми активно нарощуємо боргове навантаження. Не абсолютну цифру боргу — це не проблема, — а саме боргове навантаження. І такий супердефіцитний бюджет два роки поспіль — це дуже ризиковано", — сказав він.

Раніше керівник програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін розповів, чому вважає держбюджет 2021 нереалістичним.

Джерело Україна 24 Теги