RAB-тариф збільшить потік інвестицій в Україну - нардепка вказала на механізм

Коли ми оновимо електромережі, кожен споживач платитиме менше, заявляє Буймістер

RAB-тариф збільшить потік інвестицій в Україну - нардепка вказала на механізм

Депутатка з фракції «Слуга народу» Людмила Буймістер в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про користь RAB-тарифу в Україні.

«Інвестор, який заходить в Україну, дивиться на кілька показників. Перший - яким чином і наскільки легко інвестор може підключитися й використовувати ту інфраструктуру, яку надає та чи інша держава. На сьогодні ми в рейтингу Doing Business майже на 70-му місці», - зазначила нардепка.

Читайте також: У "Слузі народу" назвали єдиний спосіб вирішити проблеми з енергетикою

Популярні відео

За її словами, основне питання, щоб поліпшити позиції в рейтингу удвічі, полягає в підключенні до електромереж.

«Якщо ми зробимо цей процес швидким і дешевим, то можемо розраховувати, що набагато більше інвестицій буде заходити в країну, і таким чином зростатиме попит на електроенергію. І, за великим рахунком, коли ми оновимо електромережі, кожен споживач платитиме менше. Ситуації, коли в середньому українець сидить по 700 хвилин без світла, не буде», - заявила Буймістер.

Читайте також: Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила стимулюючий тариф на електроенергію, або RAB-тариф. Це означає, що з оплати користувачами частина грошей піде на оновлення електромереж, а якщо аварійних відключень не ставатиме менше, обленерго платитимуть штрафи. Але експерти кажуть, що у прийнятій формі тариф не принесе користі.

Раніше директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк оцінила ухвалений Верховною Радою закон, що передбачає зменшення зеленого тарифу для сонячних і вітрових електростанцій.

Джерело Україна 24 Теги