Незаконна й ганебна - адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Це остання точка у цій справі - визнання, що формула правильна, впевнена юристка

Незаконна й ганебна - адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Адвокатка Ірина Одинець в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла, що кримінальне провадження щодо формули «Роттердам+» було незаконним.

«Ми вважаємо, що як всі ці 3,5 роки слідство незаконно тривало, так само незаконно й ганебно було закрито. Ми вважаємо, що це остання точка у цій справі - визнання, що формула правильна. Підстав для оскарження цієї постанови немає, і оскарження, яке влаштувало НАБУ щодо генерального прокурора, оскарження у Вищому антикорупційному суді від так званого депутата Чумака є не більше ніж передсмертними конвульсіями НАБУ», - заявила адвокатка.

Читайте також: Справу НАБУ треба закривати — адвокат про формулу "Роттердам+"

Популярні відео

За її словами, рішення прокуратури могло бути оскаржене протягом трьох днів, ці три дні вже минули.

«А з приводу оскарження депутатом Чумаком - ми вважаємо його повністю незаконним, незаконно його представник отримав у НАБУ постанову, в той час як стороні захисту така постанова не видавалася. У той час як представник Чумака ходить до суду й вимагає від судді, щоб вона по суті витребувала у прокуратури всі матеріали справи - це теж незаконно, нічим не передбачено», - зазначила Одинець.

Більш того, наголосила вона, у суду було п'ять днів для прийняття такого рішення, і вони минули ще 7 вересня 2020 року.

«Тобто будь-яке рішення, винесене на сьогодні судом, буде незаконно винесене поза термінами досудового розслідування. Пан Чумак взагалі не мав права на отримання цієї постанови, і не тільки він, а і його представник. Це взагалі нічим не передбачено - в той час, як пан Чумак відпочиває в Туреччині й постить свої фотографії у Фейсбуці, а представник не передбачений чинним кодексом. Постанова про закриття цієї справи фактично стала явкою слідства з повинною», - розповіла юрист.

Читайте також: "Депутати нахабно брешуть": юристка пояснила, що не так зі справою про "Роттердам +"

Раніше Одинець написала у Фейсбуці, що вона, як представниця сторони захисту отримала текст постанови про закриття справи «Роттердам+».

Нагадаємо, формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставлення вугілля від хабів Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен для всього вугілля. З 1 липня 2019 року була запущена нова модель ринку електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін, у тому числі формула "Роттердам +", були скасовані.

НАБУ 24 березня 2017 року відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідувало дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам+".

У середині липня 2020 року влада узгодила з "Укренерго" закупівлю українського вугілля за ціною, яку визначає "Роттердам+".

Джерело Україна 24 Теги