Наслідки скасування "зеленого тарифу" будуть колосальними — експерт

Артем Семенишин розповів, чим може обернутися ініціатива депутатів

Наслідки скасування "зеленого тарифу" будуть колосальними — експерт

47 нардепів подали до Конституційного суду подання щодо неконституційності положень закону про альтернативні джерела енергії. Судді КСУ відкрили конституційне провадження. Хто постраждає внаслідок зміни/скасування "зелених тарифів", розповів в ефірі каналу "Україна 24" виконавчий директор Асоціації сонячної енергетики України Артем Семенишин.

"Нардепи хочуть оскаржити положення закону України про альтернативні джерела енергії, який був прийнятий ще у 2003 році, а також окремі положення закону про ринок електроенергії. 

За останні 16 років лише відновлювальна енергетика будувала нові потужності, решта потужностей працюють на межі технічних термінів експлуатації. Зокрема, більшість генеруючих потужностей вичерпають свій термін експлуатації протягом наступних 15 років", — зазначив він. 

Читайте також: У "Слузі народу" назвали єдиний спосіб вирішити проблеми з енергетикою

Популярні відео

Семенишин розповів, які наслідки матиме рішення КСУ щодо скасування "зеленого тарифу". 

"Це дуже колосальні наслідки. Це наслідки для інвесторів, для інвестиційного клімату в нашій державі, наслідки для міжнародного іміджу країни, а також дуже серйозні фінансово-кредитні наслідки. Загалом скасування "зеленого тарифу" є невиправданим, адже, як показує досвід іноземних країн, "зелений тариф" є найбільш ефективним засобом стимулювання розвитку відновлювальної енергетики", — сказав він.

Раніше депутатка Людмила Буймістер пояснила, що не так із затвердженою методикою стимулюючого тарифоутворення.

Джерело Україна 24 Теги