Гроші поділили на дві частини - прем'єр пояснив, на що витрачали COVID-фонд

Як зазначив очільник уряду, Україна на фоні епідемії змогла "не провалити економіку"

Гроші поділили на дві частини - прем'єр пояснив, на що витрачали COVID-фонд

Кабінет міністрів поділив фонд боротьби з коронавірусом в Україні на дві частини, одна з яких призначалася безпосередньо на боротьбу з COVID-19, друга – з наслідками цієї епідемії.

Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

"Сама боротьба безпосередньо – це медицина, ліки, обладнання, це підтримка тих частин населення, які цього потребують. Ми ці програми запустили, вони дуже успішно працювали. Статистика говорить про те, що величезна кількість людей, сімей, фізичних осіб-підприємців скористались цією допомогою держави, мільярдні кошти на це пішли", - зауважив він.

Читайте також: "Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Популярні відео

За словами Шмигаля, друга частина коштів – це боротьба з економічною кризою.

"За нашими опитуваннями, вже в травні-червні 80% українців більше боялися економічних наслідків, економічної кризи, ніж коронавірусу. І, власне, тому, і урядом, і Верховною Радою, комітетом профільним було ухвалено рішення, і направлена частина грошей в реальний сектор економіки. Будівництво доріг – це той сектор, який дає найбільший мультиплікатор щодо створення супутніх робочих місць, крім галузі, і плюс дає дуже хороший мультиплікатор економічний", - заявив прем'єр.

Як зазначив голова уряду, такий крок дав можливість Україні "не провалити економіку".

"Якщо в Сполучених Штатах падіння економіки в другому кварталі 34%, в Україні ми очікували 14%, але лише мінус 11% отримали. Тобто навіть краще, ніж ми песимістично розраховували на початку карантину. І я вважаю, що якраз програма "Велике будівництво", яку ініціював президент України, програма будівництва доріг – це той економічний фундамент, який сьогодні дає нам змогу більш-менш спокійно і впевнено проходити ось цю економічну світову кризу", - заявив він.

Читайте також: Підвищення пенсій: Шмигаль пояснив, чого чекати українцям

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" також розповів, як підвищення мінімальної зарплати в Україні позначиться на інфляції.

Джерело Україна 24 Теги