Курс долара до Нового року і після - прем'єр дав прогноз

Україна тримає стабільний курс, незважаючи на великі виплати за зовнішніми боргами

Курс долара до Нового року і після - прем'єр дав прогноз

Курс долара в Україні до кінця 2020 року зберігатиметься на рівні 27-28 грн за долар, незважаючи на рекордні виплати держави за зовнішніми боргами. Наступного року очікується курс на рівні 29 грн за долар

Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

"Україна буквально вчора сплатила найбільший одноразовий платіж в історії незалежної України – еквівалент 2,2 млрд доларів. Ми сплатили це з власного казначейського рахунку. Ви бачите, що курс не похитнувся", - наголосив він.

Читайте також: "Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Популярні відео

За словами Шмигаля, "з точки зору стабільності економіки, бюджету, валютного курсу у нас все добре".

"Курс буде стабільним, він коливатиметься в межах 27-28, так як зараз і є. Ми не бачимо сьогодні причин для різкої зміни курсу в один або в інший бік. Сьогодні в нас одна з найбільш стабільних ситуацій і з золотовалютними резервами, з ліквідністю банків... Ми фактично більше ніж на два мільярда скоротили державний борг від початку року. Тому все в нас з курсом буде в порядку, запевняю вас", - заявив прем'єр.

На запитання, що буде з курсом долара у 2021 році, очільник уряду відповів:

"Іде активна підготовка бюджету на 2021 рік. Є вже макропрогноз… Курс валют закладається в районі 29 грн, тобто він навіть трошки оптимістичніший, ніж ми закладали 29,5 грн цього року. Це той показник, який дає впевненість інвесторам, людям, про те, що курс валют буде триматися стабільно... Попри складну економічну ситуацію, кризу в світі і в Україні, фінансова система у нас сьогодні перебуває в доволі стабільному стані".

Читайте також: Підвищення пенсій: Шмигаль пояснив, чого чекати українцям

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" також розповів, як підвищення мінімальної зарплати в Україні позначиться на інфляції.

Теги