Підвищення пенсій: Шмигаль пояснив, чого чекати українцям

Прем'єр також розповів, як позначиться на пенсіонерах підвищення мінімальної зарплати в Україні

Підвищення пенсій: Шмигаль пояснив, чого чекати українцям

Кабінет міністрів у 2021 році планує індексацію пенсій і доплати для пенсіонерів віком 75+. Крім того, розпочнеться запровадження накопичувальної пенсійної системи в експериментальному режимі.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24".

На запитання, чи чекати на збільшення пенсій у 2020 році, прем'єр відповів:

"Поточного року – більше ні. Але треба пригадати, що навесні, під час початку кризи, перше, з чого ми почали – це підняття пенсій. Ми їх проіндексували, як було обіцяно, ми додали постійні доплати пенсіонерам, які досягли 80+. Ми також провели всі доплати, які були можливі на той момент".

Читайте також: "Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Популярні відео

За його словами, зростання мінімальної зарплати до 5000 грн з 1 вересня позначиться на виплатах для пенсіонерів, які отримують мінімальні пенсії.

"Це дійсно незначне підвищення, яке торкнеться близько 1,5 млн пенсіонерів з більш ніж 13 млн, які у нас на сьогодні є в Україні. Наступного року ми продовжим роботу щодо індексації пенсій. Ми наступного року плануємо зробити постійні доплати тим, хто досягнув 75+. Тобто, ми продовжимо тенденцію, яку досягли цього року", - заявив Шмигаль.

Голова уряду також повідомив, що наступного року Кабмін планує запровадити накопичувальну систему.

"Ця реформа не буде такою шоковою, але ми хочемо почати в експериментальному режимі робити персоналізовані накопичення для людей. 2% від Єдиного соціального внеску, 2% від сплати, яку платить людина. Фіксувати на прізвище і таким чином розпочати ось цей третій етап пенсійної реформи, коли пенсії будуть персоніфіковані. В майбутньому це єдиний шлях забезпечити українців достойними пенсіями. Іншого шляху у нас, на жаль, на сьогодні немає", - розповів він.

Читайте також: Перерахунок пенсій в Україні: у Пенсійному фонді сказали, хто скільки отримає

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" також розповів, як збільшиться середня зарплата в Україні.

Джерело Україна 24 Теги