У "Слузі народу" нагадали про важливі зміни для фізосіб-підприємців

ФОП не повинні будуть виплачувати соціальний внесок за місяці, в які не працювали

У "Слузі народу" нагадали  про важливі  зміни для фізосіб-підприємців

З наступного року непрацюючі фізособи-підприємці (ФОП) не сплачуватимуть єдиний соціальний внесок. Про це нагадав в ефірі каналу "Україна 24" депутат, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, відповідаючи на питання глядача про нарахування ЄСВ за відсутності доходу.

"Фізичні особи-підприємці, незалежно від того, працюють вони чи ні, отримують дохід чи ні, зобов'язані були сплачувати та зараз продовжують сплачувати єдиний соцвнесок. І навіть якщо людина забула, що є зареєстрованим ФОП, через три роки їй надходять величезні штрафи, по 30-40 тис. грн, і люди опинялися в ситуації, коли вони змушені були виплачувати за те, що не повинні", — розповів він.

Читайте також: "Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Гетманцев нагадав, що поточного року був ухвалений закон, який скасовує це зобов'язання.

"Ми цю помилку виправили, з 1 січня наступного року цієї норми не буде, не буде виплачуватися ЄСВ непрацюючими ФОП. А ті, що мають заборгованість на сьогодні щодо сплати цього збору і не здійснювали діяльність, повинні впродовж місяця після набуття законом чинності подати декларацію в податкову, і борг повинен бути списаний. Вже є роз'яснення податкової", — сказав він.

Читайте також: Українцям приготували додатковий податок — ексміністр про ціни на газ

Популярні відео

Нагадаємо, в травні 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У ньому скасовується обов'язок фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства платити мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, за які не було отримано доходу.

 

Джерело Україна 24 Теги