"Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Збільшення мінімальної зарплати – це доволі вагомий тиск на бюджет, зазначив прем'єр

"Природна інфляція має бути": Шмигаль про наслідки зростання "мінімалки"

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" розповів, як підвищення мінімальної зарплати в Україні позначиться на інфляції.

"Збільшення мінімальної заробітної плати – це доволі вагомий тиск на бюджет і на бізнес. Ці гроші десь треба взяти, вони не були заплановані в цьому бюджеті. Тому підняття до п'яти тисяч – це фактично підняття мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму в цьому році. Це була така задача-мінімум для нашого уряду. Плюс це такий моральний певний бар'єр у 5000 грн", - заявив він.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: економіст вказав на проблему

Популярні відео

Прем'єр зазначив, що 2021 року до мінімальної зарплати буде додано 20%:

"Це відносно високе підняття…. В цілому, підвищення мінімалки в 2021 році буде коштувати бюджету 159 млрд грн за нашими розрахунками. Частина з них повернеться в бюджет у вигляді сплачених податків і зборів з зарплат, інша частина піде в реальний сектор, пожвавлюючи споживання, пожвавлюючи виробництво переважно українських товарів".

За його словами, наступного року уряд очікує зростання ВВП, і це дає можливість закласти в бюджет підвищення мінімалки до 6000 грн з 1 січня і до 6500 грн з 1 липня.

"Це обґрунтовані розрахунки, вони не вплинуть на розганяння інфляції, як кажуть деякі експерти. Цих два етапи підвищення мінімальної зарплати можуть розрахунково вплинути на інфляцію до одного відсотка. В нас зараз є дефляція, коли у нас немає інфляції, а мінус 0,2%, мінус 0,4%. Дефляційні процеси в економічну кризу – це дуже негативний показник. Інфляція природна має бути, це сприятиме економічній ситуації, розвитку економіки при кризових явищах. Тому підняття мінімальної зарплати спричинить дуже незначну інфляцію, яка дуже позитивно вплине якраз на економічний розвиток, на розвиток споживання, на розігрів економіки, так би мовити", - пояснив Шмигаль.

Читайте також: У Зеленського розвіяли три міфи про підвищення мінімальної зарплати в Україні

Раніше економічний експерт Олексій Дорошенко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що підвищення мінімальної зарплати в Україні призведе до різкого зменшення числа одержувачів субсидій.

Джерело Україна 24 Теги