Простіше створити все з нуля - політолог про нове відомство в Україні

Експерт вважає, що податкова старого зразка сприймає бізнес як жертву і не зможе перелаштуватися на новий лад

Простіше створити все з нуля - політолог про нове відомство в Україні

Для боротьби з економічними злочинами простіше з нуля створити нове відомство, ніж реформувати існуючі.

Таку думку в ефірі каналу "Україна 24" висловив політолог Кирило Сазонов, коментуючи законопроєкт "Про Бюро економічної безпеки", який Верховна Рада планує розглянути в першому читанні 3 вересня.

"Усі президенти, всі кандидати в депутати, партії обіцяли позбутися бича бізнесу, податкової міліції, це називалося по-різному. Нехай буде окреме бюро. Дійсно, важко переробити те, що є, простіше створити нове з нуля, з відкритим конкурсом, новими людьми, хорошим відбором, зарплатами, щоб вони трудилися саме над економічними злочинами, щоб насамперед вони працювали як аналітики, а не "маски-шоу", - сказав експерт.

Читайте також: Бардак і корупція — ексміністр невтішно відгукнувся про важливе держпідприємство

 

Популярні відео

На думку Сазонова, те, що в цій діяльності перетинаються інтереси різних структур, йде тільки на користь якості роботи.

"Так чи інакше перетинаються інтереси всіх силових і правоохоронних структур. Конкуренція правоохоронців на користь одержувачів їхніх послуг, тобто нам. Нехай борються з контрабандою, ловлять хабарників, головне - не заважати бізнесу", - сказав Сазонов.

Читайте також: Кличко відреагував на корупційний скандал зі своїм заступником

Політолог підкреслив, що представникам старих структур буде складно працювати по-новому.

"Я не вірю, що люди, які прийшли до податкової, яку створював Микола Янович Азаров, сприйматимуть бізнес як союзника, а себе як сервіс. Вони себе сприймають як хижаків, а бізнесменів як травоїдних. Їх не можна перевиховати, простіше все знести і створити заново", - сказав Сазонов.

Відзначимо, згідно з законопроєктом №3087-д, директора бюро призначатиме президент за поданням конкурсної комісії, яка висуває три кращі кандидатури. Директор бюро звітуватиме парламенту і президенту.

Джерело Україна 24 Теги