Успіх Японії: ексміністр пояснив економічний ривок

Борис Колесніков розповів, як Японія стала другою економікою світу після США

Успіх Японії: ексміністр пояснив економічний ривок

Колишній віцепрем'єр-міністр України Борис Колесніков в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив феномен Японії, яка після Другої світової війни буквально за 20 років змогла відновити економіку з руїн.

"Японія - повністю зруйнована країна, знищена промисловість "в мотлох". Країна, яка не має ніяких корисних копалин. За 20 років вона стала другою економікою світу після США. Що дуже важливо в Японії? По-перше, новий японський уряд відразу ж заборонив ввезення техномісткої продукції, ввозив сировину, купував ліцензії по всьому світу. Звідки взялася японська електроніка? Це все європейські виробники, які виросли в мегагіганти. Величезна економічна допомога США, довгострокові кредити. Відразу японський уряд поставив хрест на валютних та інших фінансових авантюрах - тільки промисловість і послуги", - зазначив Колесніков.

Читайте також: "Мінімалку" можна піднімати й вище — ексвіцепрем'єр назвав цифру

Популярні відео

Він нагадав, що Японія з 1948 по 1968 роки "з чистого аркуша побудувала виробництво 120 млн сталі". Водночас, Україна за останні 150 років, включаючи часи Російської імперії і СРСР, побудувала 135-138 млн тонн виробництва сталі.

"Японці дуже солідарні один з одним. Великі автомобільні концерни роздавали маленькі замовлення кооперативам. Щоб у всіх японців була робота... Японський дух відрізняє її від багатьох країн", - сказав колишній віцепрем'єр.

Читайте також: Якою має бути пенсія в Україні: ексміністр назвав суму

Нагадаємо, раніше колишній віцепрем'єр Борис Колесніков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, які кроки має робити влада, щоб українці не шукали заробітку за кордоном.

Джерело Україна 24 Теги