Електронні трудові книжки в Україні: ексміністр назвав мінус законопроєкту

Андрій Рева оцінив документ, який підтримала Верховна Рада

Електронні трудові книжки в Україні: ексміністр назвав мінус законопроєкту

Законопроєкт про електронні трудові книжки в Україні потребуватиме витратити з держбюджету десятки мільйонів гривень на створення додаткового нікому не потрібного реєстру, який дублюватиме вже існуючий.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

"До 2036 року у нас дані персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, які можуть автоматично використовуватись для призначення пенсій, вимагають від органів Пенсійного фонду, щоб люди, які йдуть на пенсію до 2036 року, мали при собі трудову книжку. Тільки там зберігаються записи про попередню роботу людей. І долучати стаж можна тільки той, який є з 1 липня 2000 року. Він автоматично враховується в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду… Скажіть, для чого створювати додатковий реєстр, якщо він вже є в Пенсійному фонді? Для чого і кому?" – зауважив ексміністр.

Читайте також: Чи підвищать жінкам пенсійний вік: у Кабміні дали відповідь

Популярні відео

Рева нагадав, що Пенсійний фонд має повну базу даних з 1 липня 2000 року.

"Вони паралельно з існуючою системою персоніфікованого обліку зараз витратять десятки, а можливо сотні мільйонів гривень на створення нікому не потрібного реєстру", - заявив він.

Читайте також: Як підтвердити стаж для пенсії: українцям дали пораду

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", який регулює перехід від паперових до електронних трудових книжок.

Відповідно до законопроєкту, ведення обліку трудової діяльності буде повністю проходити в електронній формі з 2025 року. До цього часу діє перехідний період, коли паралельно будуть використовуватися паперові і електронні варіанти трудової книжки.

Раніше економіст Тарас Козак в ефірі телеканалу "Україна 24" попередив про неприємний "сюрприз" з трудовими книжками.

Джерело Україна 24 Теги