Курс долара зміниться: економіст дав прогноз

Віктор Скаршевський розповів, чого чекати від бюджету на 2021 рік

Курс долара зміниться: економіст дав прогноз

Ніяких потрясінь у держбюджеті-2021 не буде - такий прогноз дав економіст Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Якихось радикальних змін у бюджеті не буде, тому що якби у нас зростала економіка, ріс експорт, можна було б переглядати цільові витратні статті, і сам по собі бюджет був би набагато більший. А так — відбувається уповільнення розвитку як в українській, так і у світовій економіці. Наступного року ми більше братимемо боргів, більше віддаватимемо — дуже великий дефіцит бюджету як цього року 7,5% ВВП, так і наступного буде близько 6% ВВП, я беру ці цифри з макроекономічного прогнозу Мінекономіки", — сказав він.

Читайте також: Кабмін готує бюджет-2021: в "Слузі народу" розповіли, що буде з податками

Популярні відео

Експерт розповів, як зміниться курс долара наступного року.

"З іншого боку — ніяких потрясінь не буде, наприклад, з точки зору обмінного курсу немає ніяких фундаментальних причин ні для різкого стрибка в девальвацію, ні для різкого зміцнення. Буде поступова девальвація, до кінця цього року курс становитиме 28-29 грн/долар, що і передбачено в бюджеті 2020 року, і на наступний рік теж у межах 29-30 грн курс триматиметься. Невеликий позитив — підвищення мінімальної зарплати, на інфляцію це ніяк не вплине, тому що підвищення невелике", — сказав він.

Раніше політолог розповів, що державний бюджет на 2021 рік буде ухвалений раніше, ніж в минулі рази.

Джерело Україна 24 Теги