Вона й не могла закінчитися вдало — юрист про резонансну справу щодо енергетики

Адвокатка пояснила, що було не так зі справою щодо формули розрахунку вартості вугілля

Вона й не могла закінчитися вдало — юрист про резонансну справу щодо енергетики

Справу щодо формули "Роттердам+" днями було закрито після трьох років розслідування з нульовим результатом. Чому справа щодо Роттердаму розвалилася, розповіла адвокатка Наталія Дригваль в ефірі каналу "Україна 24".

"Ця справа й не могла завершитися вдало, якщо виходити з точки зору правових підстав. Спочатку підхід і позиція правоохоронних органів про те, що сама формула "Роттердам+" є неправильною і некоректною, з самого початку не відповідав дійсності. Даний принцип формульного утворення стосовно енергоресурсів був давно відомий і застосовувався світовим і європейським співтовариством при формуванні ціни на газ.

Тому витрати, які були включені при розрахунку формули, були достовірними та коректними, це підтверджено численними авторитетними дослідженнями", - сказала вона.

Читайте також: Справу НАБУ треба закривати — адвокат про формулу "Роттердам+"

Популярні відео

За словами експертки, цей принцип формування ціни найбільш прийнятний для України.

"Даний принцип формулоутворення закріплений у меморандумі, підписаному президентом і Міжнародним валютним фондом. Цей же принцип визначає зараз ціну на газ. Це говорить про те, що принцип використання формульного утворення на енергоресурси є найбільш прийнятним для того, щоб Україна увійшла до європейського енергетичного співтовариства.

Ця ціна є передбачуваною для ведення бізнесу, вона дозволяє виводити певні тарифи та робити прогнози в економічній діяльності. Це є тим принципом, який прийнятий на європейському та міжнародному ринку, щоб вести прозору економічну діяльність", — сказала вона.

Читайте також: "Депутати нахабно брешуть": юристка пояснила, що не так зі справою про "Роттердам +"

Нагадаємо, формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставлення вугілля від хабів Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен для всього вугілля. З 1 липня 2019 року була запущена нова модель ринку електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін, у тому числі формула "Роттердам +", були скасовані.

НАБУ 24 березня 2017 року відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідувало дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам+".

У середині липня 2020 року влада узгодила з "Укренерго" закупівлю українського вугілля за ціною, яку визначає "Роттердам+".

 
Джерело Україна 24 Теги