Повний нуль: справа щодо Роттердам+ закривається, подробиці

САП витратила на розслідування справи 100 млн гривень

Повний нуль: справа щодо Роттердам+ закривається, подробиці

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу щодо Роттердам+ з нульовим результатом.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", підозрюваних у справі немає, шкоду державі, якою маніпулювали три з половиною роки, теж не знайшли – жодна експертиза її не підтвердила.

Експертиза, яку слідчі отримали минулого тижня, навіть довела, що ціна на вугілля за формулою Роттердам+ була нижчою за ринкову.

Читайте також: "Депутати нахабно брешуть": юристка пояснила, що не так зі справою про "Роттердам+"

Нині Спеціалізована антикорупційна прокуратура внесла відповідну постанову щодо закриття справи. Сім прокурорів і п'ятнадцять детективів на розслідування витратили майже 100 мільйонів гривень.

Як повідомили в САП, кримінальне провадження "закрито в частині щодо підозрюваних у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді й вичерпанням можливості їх отримати, а також у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення".

Ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк, коментуючи справу, зазначив:

"Відсутні будь-які докази, їх і бути не могло щодо того, що начебто формула Роттердам+ була неправильною. Справа є безперспективною юридично, економічно, вона не була обґрунтована, спостерігалось безліч порушень. Вважав її тоді й вважаю зараз політично вмотивованою та бездоказовою. Сьогоднішнє рішення САП це лише підтвердило".

Популярні відео

Читайте також: "Це абсолютно прозора формула": нардеп про Роттердам+

Нагадаємо, формула "Роттердам +" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставлення вугілля від хабів Амстердам - Роттердам - Антверпен для всього вугілля. З 1 липня 2019 року була запущена нова модель ринку електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін, зокрема формула "Роттердам +", були скасовані.

НАБУ 24 березня 2017 року відкрило кримінальне провадження, в рамках якого розслідує дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам+".

У середині липня 2020 року влада узгодила з "Укренерго" закупівлю українського вугілля за ціною, яку визначає "Роттердам +".

Джерело Україна 24 Теги