Ми відкотилися на 10 років назад — депутатка про важливу реформу в енергетиці

Людмила Буймістер пояснила, що не так із затвердженою методикою тарифоутворення

Ми відкотилися на 10 років назад — депутатка про важливу реформу в енергетиці

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила стимулюючий тариф на електроенергію, або RAB-тариф. Це означає, що з оплати користувачами частина грошей піде на оновлення електромереж, а якщо аварійних відключень не ставатиме менше, обленерго платитимуть штрафи. Але експерти кажуть, що у прийнятій формі тариф не принесе користі.

Народна депутатка Людмила Буймістер в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, якими будуть наслідки введення нового тарифу.

"По-перше, ми з такою псевдореформою відкотилися на 10 років назад. Ми прийняли методологію, яка пропонувалася ще урядом Азарова. Єдине, до чого призведе ця методологія, вона здешевить активи обленерго, і їх можна буде дуже дешево купити. Це, загалом, єдиний результат прийнятої реформи. Адже ні інвестиції компаній, які вже працюють на цьому ринку, ні західного інвестора ми залучити не можемо", — сказала вона.

Читайте також: У "Слузі народу" назвали єдиний спосіб вирішити проблеми з енергетикою

Популярні відео

Депутатка пояснила, в чому проблема з прийнятими змінами.

"Регулятор прийняв тариф тільки на три роки. Жоден західний інвестор, заходячи в країну, не буде розраховувати бізнес-план на три роки. Нам потрібна довгострокова стратегія, оскільки Європа дивиться на 10-15 років вперед і планує свої дії в енергетиці. А ми говоримо, що три роки поекспериментуємо і потім подивимося. За ці три роки ми тільки продамо за безцінь обленерго, а потім тільки будемо підвищувати для користувачів тарифи", — сказала вона.

Читайте також: Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Буймістер заявила, що в результаті може провалитися вся система житлово-комунальних послуг.

"У першу чергу є хибною сама філософія, тому що ми ділимо активи на стару й нову базу, хоча ані в Європі, ані в інших розвинених країнах такої методології немає. Єдине, де використовувалася розділова методологія, це в Російській Федерації, і то вони швидко зрозуміли, що вона є хибною. Друга ключова проблема — що ми ніяк не відійшли від принципу ручного управління тарифами, який був у регулятора весь час. Це означає, що ми завалимо реформу стимулюючого тарифоутворення не тільки в мережах електроенергії, а в тих мережах, де ми його ще тільки будемо вводити - газопостачання, водопостачання тощо. Якщо ми будемо брати цю методологію, то провальною виявиться вся система ЖКГ", — сказала вона.

Раніше директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк оцінила прийнятий Верховною Радою закон, що передбачає зменшення зеленого тарифу для сонячних і вітрових електростанцій.

 
Джерело Україна 24 Теги