В Україні зміняться ціни на вживані авто із США: чого чекати

На ввезення аварійних авто можуть накласти обмеження за ініціативою МВС

В Україні зміняться ціни на вживані авто із США: чого чекати

Кабінет міністрів готує ініціативу щодо обмеження на ввезення в Україну аварійних машин з-за кордону, це може вплинути на вартість вживаних авто зі США.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів автоексперт Станіслав Бучатський.

"Є проект постанови МВС, згідно з яким хочуть заборонити реєструвати в Україні автомобілі, які підлягають утилізації за кордоном. Це є постанова, яка регулює постановку на облік вже розмитненого автомобіля – авто, яке вже купили, воно припливло в контейнері. Людина заплатила всі платежі, приїжджає в сервісний центр МВС отримувати українські номери і на цьому етапі йому теоретично можуть сказати, що ваші документи "не такі" - нам здається, що ваш автомобіль має бути утилізований десь там у США", - пояснив експерт.

Читайте також: Авто із США і Європи: названі популярні схеми обману покупців

Популярні відео

На його думку,  в такій ситуації людина шукатиме будь-які варіанти легалізувати цю машину в Україні:

"Або вона підроблятиме документи, або шукатиме "рішал"-посередників, які за винагороду робитимуть певні корупційні дії, щоб легалізувати машину і поставити на облік. В гіршому варіанті ці машини поїдуть через інші країни, де немає таких заборон, наприклад Грузія, будуть там робити документи і потім потрапляти в Україну".

Бучатський вважає, що ця ініціатива не заблокує ввезення американських авто в Україну, оскільки це вигідна покупка. Але внаслідок цього американські автомобілі можуть здорожчати.

"В кращому випадку, вони здорожчають на кількасот доларів, які будуть витрачатись на "вирішення проблеми" постановки на облік. В гіршому варіанті - на кілька тисяч доларів, якщо ці автомобілі поїдуть через Грузію", - зазначив він.

Читайте також: В Авакова придумали нове покарання для порушників ПДР: чого чекати водіям

Нагадаємо, автоексперт Юрій Прохода в ефірі телеканалу "Украна 24" дав поради українцям, які хочуть ввезти і розмитнити вживаний автомобіль з країн ЄС.

Джерело Україна 24 Теги