Підвищення зарплат в Україні: Зеленський розкрив подробиці

Президент запевнив, що держбюджет витримає три етапи підвищення мінімалки

Підвищення зарплат в Україні: Зеленський розкрив подробиці

Президент України Володимир Зеленський в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" і "Сьогодні" прокоментував поетапне підвищення мінімальної зарплати в Україні до 6500 грн.

На питання, чи витримає бюджет таке навантаження, голова держави відповів:

"Обов'язково витримає. Я вважаю, що це дуже важливо. Це не просто обіцянки. Мінімальна заробітна плата - до неї прив'язані будь-які заробітні плати в нашій країні. 5000 грн - це перше збільшення. Ми точно знаємо, що ми можемо збільшити до 6500 грн. Небезпечно це робити в короткі терміни. Це дійсно дуже небезпечно. По-перше, в бюджеті немає грошей, але це небезпечно з точки зору якихось інфляційних процесів. Але ми впевнені, уряд упевнений, Національний банк упевнений, це спільна позиція: 6000 грн ми збираємося запровадити на початку 2021 року, 5000 грн - зараз, з 1 вересня, і потім, в середині 2021 року, 6500. Ну, у будь-якому разі, це наші обіцянки і не тільки. Розрахунки".

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Популярні відео

Президент запевнив, що від підвищення мінімалки "крім того, що людям буде легше, нічого не буде".

"Всі лякають, що бізнес піде в тінь. Знаєте, ну так теж не можна казати - "бізнес піде і тінь, бізнес не хоче платити, бізнес не хоче платити податки...". Є бізнесмени, які розуміють, що треба платити податки. А звідки вона тоді буде з'являтися, ця соціалка? Вона ж з неба не падає. Це збільшення, це правильне живе ставлення до людей. Вони не можуть. Це ж живі люди, вони не можуть почуватися, вибачте, ну зовсім жебраками. Рішення правильне, я радий, що ми до цього дійшли. Це ж комплексне рішення", - сказав Зеленський.

Також лідер держави анонсував здешевлення кредитів для українців:

"До цього питання і кредитне зменшення навантаження на кредити, зменшення відсотка за кредитами, і зменшення відсотка за іпотекою. 10% іпотеки для всіх людей в Україні має бути. Це комплексне економічне рішення на підтримку українців, особливо зараз у "ковід", коли грошей немає. У такий вже, розумієте, складний час живемо".

Читайте також: Робота в Україні: озвучено рівень зарплат на ринку праці

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" і "Сьогодні" також розповів про хід програми "Велике будівництво" і плани щодо ремонту доріг у країні.

Джерело Україна 24 Теги