Підвищення зарплат в Україні: в "Слузі народу" пояснили, де візьмуть гроші

Підвищення мінімалки не спровокує зростання інфляції, запевнив Олександр Корнієнко

Підвищення зарплат в Україні: в "Слузі народу" пояснили, де візьмуть гроші

Підвищення мінімальної зарплати в Україні з 1 вересня до 5000 грн повністю підкріплене доходами бюджету, даний крок не призведе до зростання інфляції.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів лідер партії "Слуга народу" і перший заступник голови парламентської фракції СН Олександр Корнієнко.

"У збільшенні мінімальної зарплати є дві складові. Перша - власне, сама виплата буде підніматися, друга - стимулювання економіки. Більше грошей на руках - більше потім повертається в економіку, люди будуть їх витрачати на ту саму шкільну форму і підготовку до школи. І, відповідно, буде підніматися середній рівень зарплати", - пояснив нардеп.

Читайте також: Підвищення зарплат в Україні: експерт розповів, що буде з цінами та курсом долара

Популярні відео

Корнієнко вважає, що в результаті підвищення мінімальних зарплат ціни не зростуть.

"Вони зростуть, якщо не підкріплене підвищення мінімалки, а воно зараз повністю підкріплене. Це не популізм - просто підняти і все, незрозуміло, за рахунок яких джерел. У нас є 3,5 млрд гривень, заощаджених за рахунок курсової різниці. У нас є зовнішній борг, він у доларах, а долар у бюджеті було закладено за однією сумою, півроку був за іншою сумі, і тепер є додаткові гривні в бюджеті. Також є певні додаткові внутрішні можливості, і це як раз дає чотири з хвостиком мільярди гривень, які забезпечать підвищення", - сказав він.

Читайте також: Робота в Україні: озвучено рівень зарплат на ринку праці

Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.

Економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що для підвищення мінімалки в Україні є серйозна перешкода.

Джерело Україна 24 Теги