Загроза для ядерної безпеки - в Кабміні відреагували на протести в "Енергоатомі"

"Енергоатом" виступив проти власної формули ціни на електроенергію, зазначили в Міненерго

Загроза для ядерної безпеки - в Кабміні відреагували на протести в "Енергоатомі"

Ситуація, що склалася навколо НАЕК "Енергоатом" через ціни на електроенергію, загрожує ядерній безпеці України.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник в.о. міністра енергетики Ольги Буславець Олександр Трохимець, коментуючи протести працівників "Енергоатому".

Трохимець нагадав, що раніше "Енергоатом" звернувся до Міністерства енергетики з пропозицією – "ми готові віддавати електроенергію для потреб населення за одну копійку, а решту продаватимемо на вільному ринку електроенергії, і при цьому ми гарантуємо, що будемо беззбиткові".

Читайте також: Це удар під дих — експерт про ініціативу щодо тарифів на електроенергію

За його словами, зараз "Енергоатом" виступив проти цієї формули.

"Ідея в тому, що весь обсяг електричної енергії, який продається і населенню, і на вільному ринку… У підсумку середньозважена ціна електричної енергії має бути не нижчою за собівартість. І тут "Енергоатом" раптом каже - ні-ні, в нас так не виходить, тому що ціна на ринку нижча, ніж буде ця середньозважена, тобто нам потрібно продавати решти об'єму за ціною більшою, ніж на ринку. Я так розумію, вони хочуть продавати дешевше собівартості. Але якщо уряд заплющить на це очі, ми побачимо ще одне "Центренерго" тільки розміром на цілу країну і з загрозою для ядерної безпеки", - наголосив радник в.о. міністра.

Популярні відео

Як зазначив Трохимець, "якщо не вистачатиме коштів на експлуатацію атомних енергоблоків, закінчиться все дуже плачевно для країни, і уряд в жодному випадку такого не допустить".

"Енергоатому" потрібно порахувати свою економіку і зрозуміти, наскільки вони готові давати електричну енергію для потреб населення… "Енергоатому" варто перестати спекулювати і підбурювати працівників, як вони це зробили сьогодні, а пояснити і уряду, і міністерству, і своїм людям, що необхідно робити", - додав він.

Читайте також: Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Нагадаємо, профспілка "Енергоатому" організувала в Києві акцію протесту з вимогою "переглянути дискримінаційну політику" уряду по відношенню до компанії і вжити заходів для її виходу з критичного фінансового стану.

Джерело Україна 24 Теги