Протести в Білорусі - банкір пояснив, у чому вигода для України

Білоруський айті-сектор може істотно допомогти українській економіці

Протести в Білорусі - банкір пояснив, у чому вигода для України

Україна може переманити до себе айті-фахівців з Білорусі, якщо ті через події у країні забажають переїхати.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" інвестиційний банкір Сергій Фурса, коментуючи протести в Білорусі проти Олександра Лукашенка.

"Що може мати суттєвий вплив на економіку Білорусі - вони дуже добре розвинули айті-сектор, там багато айтішників. Але якщо "батька" переможе і почне закручувати гайки і зробить там поліцейську державу, буде триматися нелегітимним, але при владі - то цей сегмент повинен виїхати з країни", - зазначив Фурса.

Читайте також: Протести у Білорусі розділили світ на три частини - експерт

За його словами, в сучасній економіці айтішників завжди не вистачає, особливо якщо вони емігрували разом зі своїми фірмами.

"Потрібно перетягувати айтішників. Зараз XXI століття, і ми воюємо за людський капітал. Якщо "батька" переможе, то молодь, освічена, що живе в парадигмі європейської країни, не зможе там жити. Україна конкуруватиме з Польщею за ці мізки", - пояснив він.

Зауважимо, що Міністерство цифрової трансформації України оголосило про готовність створити умови для переїзду в Україну білоруських айті-компаній і фахівців у зв'язку з обмеженнями інтернету в Білорусі.

Читайте також: "Докотиться до Москви": російська експертка щодо протестів у Білорусі

Раніше політолог Ігор Петренко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що активізація протестів у Білорусі може змусити президента Олександра Лукашенка до компромісу з опозицією.

Джерело Україна 24 Теги