Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Експерт розповів про зростання популярності сонячних панелей і про те, як можна отримати прибуток

Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Українці почали активніше вкладати гроші в зелену енергетику. Про зростання популярності сонячних панелей розповів в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура в ефірі каналу "Україна 24".

"Я подивився статистику, і станом на 2 квартал 2017 року тільки 1600 домогосподарств встановили сонячні панелі. А станом на сьогодні уже 26 600 домогосподарств встановили сонячні панелі, тепер вони можуть не тільки виробляти енергію для себе, а й продавати її в мережу за великим зеленим тарифом, що дає велику окупність", — сказав він.

Читайте також: Інвестори втратять доходи – експертка про свіже рішення Ради

Популярні відео

Гура повідомив, як приватний домовласник може продавати надлишки електроенергії.

"Коли ми працювали над законопроєктом, який дозволяє приватним домогосподарствам встановлювати сонячні панелі й вітрові мікростанції, то думали про те, як максимально спростити процедуру підключення. Тому є кілька простих і конкретних кроків, якщо я як власник будинку хочу інвестувати в зелену енергетику.

По-перше, потрібно вивчити можливість підключення до мереж обленерго. Є таке поняття як потужність, і потрібно дізнатися, яка до будинку підключена потужність і яку потужність я можу віддавати в мережу. Якщо ця потужність достатня, то я встановлюю сонячні панелі та спеціальний лічильник, а різницю між виробленим і спожитим віддаю в мережу. Якщо цієї потужності недостатньо, я звертаюся до обленерго, і мені підвищують максимальний рівень потужності, яку я можу споживати та віддавати. Після цього я як фізособа можу продавати енергію в мережу, для цього не потрібно ніяких ліцензій, нічого", — розповів він.

Читайте також: Кабмін врегулював гучний конфлікт з зеленими інвесторами: що відомо

Гура розповів, скільки коштує станція, яка повністю забезпечить всі потреби домогосподарства.

"Багато що залежить від вашого будинку, від того, наскільки він енергоефективний. Ви можете продавати різницю між спожитим і виробленим. Тому чим енергоефективніший ваш будинок і чим потужніша сонячна станція, тим ця різниця більша. Важливо згадати, що максимальна потужність для приватного господарства - 30 кВт. Цього достатньо, щоб покрити свої потреби з надлишком. Наприклад, станція потужністю 15 кВт може коштувати 10-12 тисяч доларів з установкою", — сказав він.

Експерт додав, що для підтримки громадян існує державна програма "Теплі кредити" з кінця 2014 року. Можна звернутися до одного з чотирьох державних банків, а кошти з кредиту можна витратити тільки на енергоефективне обладнання та матеріали. Потім держава компенсує від 20 до 70% тіла кредиту. Також додатково є численні місцеві програми.

Раніше депутатка Вікторія Гриб розповіла, про що говорить ухвалення закону про зниження зелених тарифів.

Джерело Україна 24 Теги