"Це справедливо": економіст пояснив мету законопроєкту Зеленського

Експерт розповів, на чому позначиться ухвалення законопроєкту Зеленського

"Це справедливо": економіст пояснив мету законопроєкту Зеленського

Президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду зібратися на позачергове засідання 25 серпня і підтримати його ініціативу щодо підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень з першого вересня. Що принесе це підвищення українцям, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

"Від мінімальної зарплати залежить вся тарифна сітка. Якщо ви підіймаєте мінімальну зарплату, то по ідеї повинні піти вгору й інші зарплати. Тому що інакше втрачається різниця між кваліфікованою і некваліфікованою працею. Не може лікар отримувати стільки ж, скільки санітар", — сказав він.

Читайте також: "5 тисяч - не гроші": Ляшко розповів, якою має бути мінімальна зарплата

Економіст також розповів, чи потрібно зараз підіймати мінімальну заробітну плату.

"Вона не може бути менше фактичного прожиткового мінімуму. Тобто не може людина за свою роботу отримувати менше коштів, ніж необхідно на її виживання. І ми говоримо не про ті цифри, які закладені в держбюджеті. 2100 гривень - це нереальна цифра. Мінсоцполітики щомісяця публікує цифри фактичного прожиткового мінімуму, виходячи з фактичної вартості кошика. На сьогодні цей мінімум трохи більше ніж п'ять тисяч гривень. Тобто сьогодні мінімальна зарплата менша за прожитковий мінімум. Я вважаю, що підняти до п'яти тисяч — це, як мінімум, соціально справедливо", — пояснив він.

Популярні відео

Читайте також: Будемо брати в борг — банкір вказав на ризики підвищення мінімальної зарплати

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Президентський законопроєкт передбачає підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч грн вже з 1 вересня поточного року.

Раніше Кабмін затвердив графік, згідно з яким мінімалка має зрости з 1 вересня до 5000 грн, з 1 січня 2021 року - до 6000 грн, з 1 липня 2021 року - до 6500 грн.

Джерело Україна 24 Теги