Що робити, якщо забули квиток - експерт дав пораду пасажирам потягів

Провідник не має права просто так зняти пасажира з потягу, зазначив Максим Несміянов

Що робити, якщо забули квиток - експерт дав пораду пасажирам потягів

Пасажири, які при посадці на потяг забули взяти з собою квиток або роздрукувати його, можуть вирішити свою проблему, не побоюючись, що їх висадять.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

"Часто таке буває - всі прощаються, цілуються, людина поїхала потягом, а квиток залишився у проводжальників. Не переживайте - згідно з правилами перевезення пасажирів, необхідно, щоб люди, які вас проводжали, звернулися до начальника станції й повідомили про проблему, що квиток у них. Вони зв'яжуться з начальником поїзда, і на найближчій станції можна буде відновити квиток", - сказав Несміянов.

Читайте також: Напад на пасажирку потягу: журналісти провели унікальний експеримент

Він уточнив, що відновити квиток, який був вкрадений або загублений, неможливо. Але якщо квиток залишився у друзів або родичів, головне - зв'язатися з начальником станції.

Популярні відео

Експерт підказав пасажирам ще один лайфхак:

"Купив я квиток в електронному вигляді менше ніж за годину до відправлення. Але, якщо менше ніж за годину, то у мене не звичайний квиток, а треба бігти в касу. Я не встигаю, залітаю в поїзд і тільки там виявляю, що у мене не звичайний квиток. Мені кажуть - ми тебе з поїзда знімемо, я кажу - добре, складаємо акт з начальником поїзда, зі свідками, і після цього я вийду. Поки вони хотіли скласти акт, я вийшов на найближчій станції, роздрукував квиток і все".

Читайте також: Транспорт після карантину: експерт дав невтішний прогноз щодо цін

Несміянов додав, що просто так зняти пасажира з потягу не мають права:

"Ви можете дотягнути до найближчої станції, якщо не роздрукували квиток, і там роздрукувати. На жаль, не всі провідники адекватні, але закон на вашому боці".

Раніше керівник ГО "Інститут споживчого права" Тетяна Шальман в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснила, як пасажири поїздів можуть повернути квитки.

Джерело Україна 24 Теги