Кількість безробітних в Україні зростає: що буде з ринком праці восени

Експерти розповіли, що відбувається з рівнем безробіття в Україні, і дали прогнози

Кількість безробітних в Україні зростає: що буде з ринком праці восени

Українці не хочуть працювати вдома і повертаються до офісів. Мода на популярну під час карантину віддалену роботу зникає. Водночас кількість безробітних вражає. Від початку запровадження карантинних обмежень до армії безробітних додалося понад 400 тис. людей. І це ті, хто має офіційний статус. 

Яка ситуація зараз, які тренди на ринку праці та чи варто чекати на нові звільнення і скорочення під час другої хвилі коронавірусу, — в сюжеті "Україна 24".

Ольга стала однією з тих працівників, чиї роботодавці не витримали карантину. І як наслідок — люди втратили роботу. 

"Закрився інститут. Звичайно, нема навчання. Так і вийшло. Просто думала, карантин закінчиться, і візьмуть знову на роботу", — каже вона.

Таких, як Ольга, безробітних в Україні офіційно пів мільйона. І чотириста тисяч з них зареєструвалися в державних центрах зайнятості саме від початку карантину. 

"У нас найбільше людей, які перебувають на обліку мають вищу освіту. Це 50%. 30% мають професійну технічну освіту і решта, які мають загальну освіту", — розповіла Інна Бондіні, начальник управління департаменту реалізації політики зайнятості  Державної служби зайнятості.

Читайте також: Безробіття в Україні різко зросло через карантин: озвучено статистику

Та, на жаль, не всі лишаються задоволеними.

"Складно знайти з хорошою зарплатою, а так є робота, але низько оплачується, а на яку посаду? Провідний бухгалтер. Тобто ви людина з вищою освітою, і так сталося, що ви без роботи. І що пропонує центр зайнятості — зарплату меншу", — каже Надія.

Інший чоловік також має вищу освіту. Крім того володіє п’ятьма мовами. Каже - не допомогло.

"Очікую на посаду середньої ланки, середньої керівної ланки. Але поки залишає центр зайнятості ні з чим", —розповідає Альберт Дегуч, який шукає роботу.

Читайте також: Безробіття в Україні: економіст вказав на "анекдотичний" момент

Популярні відео

"Скорочують офісних працівників і найбільше скорочують офісні процеси. Це ейчари. Це маркетинг. Це адміністративно господарський відділ,  юриспруденція", — зазначила Тетяна Пашкіна, експерт ринку праці.

 Під час епідемії трудові відносини на відстані стали дуже популярними. У розпал карантину, упевнено почувалися ті, хто звик працювати вдома. Ярослав Брол — відеодизайнер фрілансер. Каже, боятися нічого, варто спробувати.

"Коли я переходив на фріланс, я заробляв втричі більше, ніж на основній роботі і коли йшов, у мене була така чуйка, що я ухожу від чогось стабільного, що стабільно капає на місяць", — розповів Ярослав. 

Віддалена робота стала трендом під час епідемії. Те, що спочатку було безпековими заходами, швидко перетворилося на спосіб економії. На початку карантину на віддалену роботу було вчетверо більше запитів ніж на офісну.  Проте така мода зникає. Тож багато хто знову  шукає саме офісну роботу. Ми поцікавилися, які ж пропозиції на ринку праці найпопулярніші. 

Читайте також: Робота після карантину: експертка розповіла, які вакансії є на ринку праці

Найбільша кількість вакансій у переробній промисловості, сільському і лісовому господарстві, торгівлі, у сфері держуправління, охорони здоров'я та правопорядку. Про це розповіла начальник управління департаменту реалізації політики зайнятості  Державної служби зайнятості Інна Бондіні.

Експерт ринку праці Тетяна Пашкіна зазначила, що кількість вакансій зростає, а рівень заробітної платні у нас кризовий. Є приклади, коли люди не хочуть погоджуватися на роботу за копійки. Вони мають фінансову подушку і підробіток і лишаються безробітними. 

Альберт Дегуч — саме та людина із фінансовою подушкою і може дозволити собі довгі пошуки. Проте таких, як він, одиниці.

"Я нікого не годую окрім себе то мені легше", — каже він.

Читайте також: Робота за кордоном: з'явилася важлива новина для українських заробітчан

Цікаво, що із послабленням карантину, кількість вакансій збільшилася. Натомість запитів поменшало. Експерти пояснюють це періодом відпусток і небажанням людей щось змінювати у житті в цей період.

"У докарантинний час роботу шукали люди у яких робота була, вони просто розраховували її поміняти. То під час карантину такі здобувачі припинили пошуки й трималися за роботу яка у них була і не прагнули міняти", — каже HR-маркетолог Олександра Лєтова.

Якою буде осінь і що відбуватиметься на ринку праці під час другої хвилі коронавірусу, ніхто не прогнозує. Фахівці налаштовані оптимістично — економіка звикає і люди навчилися адаптуватися до нових обставин. Відповідно, сплеску безробіття не чекають. 

Джерело Україна 24 Теги